Alice Cooper wystąpił jako Herod w „Jesus Christ Superstar Live!”

Maciej Koprowicz
03.04.2018 12:57
Alice Cooper wystąpił jako Herod w „Jesus Christ Superstar Live!” Fot. kadr z wideo

Słynny rockman najwyraźniej nie jest za młody na Heroda. W wyniosłego władcę Galilei wcielił się w telewizyjnej adaptacji musicalu o Jezusie, wyemitowanej w Wielkanoc w amerykańskiej stacji NBC.

Rock opera „Jesus Christ Superstar”, autorstwa Andrew Lloyda Webbera i Tima Rice’a, to jeden z najsłynniejszych musicali wszech czasów. Jest muzyczną opowieścią o życiu Jezusa Chrystusa. Po raz pierwszy został wystawiony na scenie w 1971 w Pittsburghu, a rok wcześniej wydano go w formie albumu – partie Jezusa zaśpiewał sam Ian Gillan z Deep Purple.

Obsadzanie muzyków rockowych w głównych rolach „Jesus Christ Superstar” to już tradycja. W polskich adaptacjach w rolę tytułową wcielali się m.in. Marek Piekarczyk (TSA) i Maciej Balcar (Dżem), a Marię Magdalenę grała m.in. znana z Lombardu Małgorzata Ostrowska.

W najnowszej adaptacji musicalu, „Jesus Christ Superstar Live!” przygotowanej z okazji Wielkanocy przez stację NBC, Jezusa zagrał wokalista i aktor John Legend (znany m.in. z filmu „La La Land”). W Marię Magdalenę wcieliła się piosenkarka Sara Bareilles. Najwięcej emocji wśród fanów rocka wywołał jednak udział w przedsięwzięciu Alice Coopera. „Król szok-rocka”, stosownie do swojej pozycji w świecie muzyki, otrzymał rolę Heroda.

W musicalu Herod jest próżnym królem Galilei, który spotyka się z Jezusem po Jego aresztowaniu i kpi z Niego, domagając się cudu. Postać wykonuje utwór „King Herod's Song”. Zobaczcie, jak wypadł Alice w roli monarchy:

Spektakl „Jesus Christ Superstar Live!” zaprezentowano w amerykańskiej stacji NBC 1 kwietnia 2018. Jego reżyserem był David Leveaux, a producentami Andrew Lloyd Webber, Tim Rice, Marc Platt, Craig Zadan i Neil Meron.

Herod - kim był naprawdę?

Warto wiedzieć, że musicalowy wizerunek Heroda nie w pełni pokrywa się z ewangelicznym i historycznym. Herod Antypas, bo tak brzmiało pełne imię władcy, który miał spotkać się z Chrystusem w Jego ostatnich godzinach, nie nosił tytułu królewskiego, a jedynie tetrarchy Galilei i Perei. Na kartach Nowego Testamentu występuje także jako wróg Jana Chrzciciela, którego skazał na ścięcie pod wpływem pasierbicy Salome. Antypas nie jest tożsamy ze słynnym Herodem Wielkim, królem Judei, który według Ewangelii rozkazał dokonać rzezi niewiniątek. Tamten, ojciec Antypasa, rzeczywiście szczycił się koroną królewską. Król Herod Wielki ma swoje miejsce w tradycji związanej z Bożym Narodzeniem – pojawia się między innymi w jasełkach.

Hollywood Vampires – koncert w Polsce w 2018

Alice Cooper wystąpi w tym roku w naszym kraju. Zagra ze swoją supergrupą Hollywood Vampires, w której skład wchodzą również Joe Perry z Aerosmith i aktor Johnny Depp. Hollywood Vampires zagra w Warszawie na Torwarze 12 czerwca 2018. Bilety od 179 zł do nabycia na eBilet.pl.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.