16.03.2018 12:35

Alice Cooper zagra Heroda w musicalu „Jesus Christ Superstar”

W takiej roli jeszcze go nie widzieliście! Zobaczcie trailer wydarzenia „Jesus Christ Superstar Live in Concert”.

Alice Cooper w roli Heroda w Jesus Christ Super Star
foto: kadr z wideo

 Andrew Lloyd Webber ma na swoim koncie wiele musicali, które okazały się prawdziwymi hitami i nadal zbierają mnóstwo publiczności na całym świecie. Chyba nie ma osoby, która nie kojarzyłaby tytułu „Jesus Christ Superstar”. Rock opera z przełomu lat 60.-70. opowiada o ostatnim tygodniu życia Jezusa Chrystusa. Widzowie pierwszy raz obejrzeli musical w 1971 roku w Mark Hellinger Theatre na Broadwayu.

W ramach wyjątkowego eventu NBC Jesus Christ Superstar Live in Concert1 kwietnia 2018 w Marcy Armory na Broohklynie w Nowym Jorku usłyszymy Alice Coopera, który wcieli się w rolę Heroda. Za produkcję scenicznej wersji musicalu odpowiedzialni są Andrew Lloyd Webber, Tim Rice, Marc Platt, Craig Zadan, Neil Meron, John Legend, Mike Jackson, Ty Stiklorius i Alex Rudzinski.

W roli Jezusa Chrystusa zobaczymy Johna Legenda, natomiast Sara Bareilles zagra Marię Magdalenę. Za reżyserię odpowiedzialny jest David Leveaux. Zobaczcie trailer zapowiadający to wydarzenie:

Alice Cooper - nowa płyta

Muzyk wcale nie zwalnia tempa i 28 lipca 2017 roku wydał album „Paranormal” i jest to pierwszy od 6 lat jego studyjny krążek. Na wydawnictwie znajdziemy utwory zarejestrowane w Nashville z wieloletnim współpracownikiem Coopera - Bobem Ezrinem. Co ciekawe utwór „The Sound Of A” wokalista stworzył samodzielnie jeszcze w 1967 roku.

Hollywood Vampires w Polsce - bilety

W ramach projektu Hollywood Vampires na jednej scenie zagrają Johnny Depp, Alice Cooper i Joe Perry. Koncert odbędzie się 12 czerwca 2018 na Torwarze w Warszawie. Bilety od 179 złotych możecie zakupić na ebilet.pl.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Alice Cooper