24.07.2015 10:51

Kiedy ukaże się pierwsza biografia Alice In Chains?

Napisał ją dziennikarz David De Sola. Biografia „Alice In Chains: The Untold Story” trafi do sklepów 4 sierpnia 2015 roku.

Kiedy ukaże się pierwsza biografia Alice In Chains?
foto: BDG / Rex Features/ East News

Dzięki nadchodzącemu wydawnictwu będziemy mogli poznać historię Alice In Chains widzianą oczyma najbliższych współpracowników kapeli. Ale nie tylko. Autor spędził też wiele godzin na rozmowach ze znajomymi członków zespołu. Przeglądał także rejestry publiczne i zbierał informacje ze źródeł, które pozwoliły mu kompleksowo przedstawić dzieje Alice In Chains od momentu jego powstania.

Będzie to pierwsza w historii tak obszerna biografia Alice In Chains. Rozdział można już przeczytać w sieci.

foto: materiały prasowe

Książka w dużej mierze skupia się na narkotykowym problemie pierwszego wokalisty i założyciela zespołu, Layne’a Staleya. Muzyk często pisał o swoim uzależnieniu w tekstach swoich piosenek. Nie bał się otwarcie mówić o tym, jak wpływają na jego życie. W jednym z wywiadów wyznał, że branie obróciło się przeciwko niemu. 

"

Służyły mi całymi latami, ale teraz obracają się przeciwko mnie. Przechodzę przez piekło, a to wyczerpuje. Boję się śmierci, a zwłaszcza śmierci z własnej ręki. "

To nie pierwszy raz, kiedy David De Sola pisze o Alice In Chains. W 2012 roku, 10 lat po śmierci wokalisty zespołu dziennikarz napisał o nim artykuł. W tekście podkreślał, jakim niesamowitym artystą był Staley. 

"

Brzmiał jak nikt inny. Umiejętności głosowe, moc i wrażliwość w jednym, a także unikalne harmonie, które tworzył z gitarzystą Jerrym Cantrellem sprawiły, że wielu muzyków próbowało go kopiować. Bezskutecznie. "

Alice In Chains powstał w 1987 roku. Razem z Nirvaną, Pearl Jam i Soundgarden tworzył scenę grunge początku lat 90.

Czekacie na książkę „Alice In Chains: The Untold Story”?

Małgorzata Wierzejewska
Tagi: Rock News Alice In Chains