22.04.2015 14:20

Alice In Chains jako black metal

Jak brzmiałby utwór „Angry Chair” gdyby Alice In Chains grał black metal? Posłuchajcie coveru tego kawałka wykonanego przez Dritt Skit!

Alice In Chains jako black metal
foto: materiały prasowe

Takie rzeczy też się zdarzają... Kto by pomyślał, że pewni panowie w czarno-białych makijażach zainteresują się znanym kawałkiem Alice In Chains wydanym w 1992 roku. Muzycy lubiący wyglądać jak trupy byli nim zaintrygowani do tego stopnia, że zdecydowali się na stworzenie coveru wykorzystując swoje typowo blackmetalowe atrybuty - skrzeczący głos, posępne riffy i... depresję?

Posłuchajcie, jak brzmiałby utwór „Angry Chair”, gdyby Layne Staley wolał black metal od grunge’u i heavy metalu! To krzesło jest naprawdę wściekłe...

Jak to powstało? Perkusista kapeli Infernaeon i The Absence, Jeramie Kling, postanowił założyć blackmetalowy projekt z gitarzystą Infernaeon, Taylorem Nordbergiem. Cover Alice In Chains znalazł się na EP-ce nowo powstałego zespołu, Dritt Skit, zatytułowanej „Arachnid Assailant”.

Muzycy postawili na zmianę wizerunku scenicznego i tak okazuje się, że członkowie Dritt Skit to Lort Horns i Hovno. Za co jest odpowiedzialny każdy z artystów?

"

Lort Horns – defekacja ustna, żrące rytualne bicie bębnów wojennych

Hovno – zwierzęce odchody, zakażone struny "

Aż chce się klikać, by odsłuchać pozostałe kawałki z EP-ki (co możecie zrobić w powyższym playerze)...

Podoba Wam się, czy w ogóle nie ma o czym mówić?

Magda Słomka
Tagi: Duperele Alice In Chains