21.05.2018 13:34

Alice in Chains zagrał utwory Soundgarden w 1. rocznicę śmierci Chrisa Cornella

Muzycy Alice in Chains postanowili złożyć muzyczny hołd wokaliście Soundgarden. Był to na pewno bardzo wzruszający moment.

Alice in Chains
foto: Photoshot/REPORTER/East News

18 maja 2018 minął równo rok od śmierci Chrisa Cornella. Muzyk popełnił samobójstwo w Detroit, w którym to grał koncert z Soundgarden. Raport toksykologiczny wykazał, że w organizmie wokalisty znajdowało się sporo substancji, które występują w lekach na receptę. Wdowa po muzyku, Vicky Cornell uważała, że myśli samobójcze mogły się pojawić u jej męża ze względu na za dużą dawkę leku Ativan.

Mimo tego, że minął już rok od smutnej wiadomości, to nadal ciężko w to uwierzyć, że nie ma wśród nas wokalisty Soundgarden. Muzycy nadal go wspominają, chociażby Serj Tankian czy Jared Leto. W 1. rocznicę śmierci Chrisa Cornella muzyczny hołd postanowił mu złożyć zespół Alice in Chains, który grał koncert w ramach festiwalu Rock On The Range w Columbus.

Alice in Chains zagrał utwory Soundgarden dla Chrisa Cornella

Pod koniec swojego występu zespół wykonał „Hunted Down” pochodzący z EP-ki „Screaming Life” i „Boot Camp” z płyty „Down on the Upside”. Posłuchajcie fragmentów tych utworów w wykonaniu Alice in Chains.

Nowa płyta Alice in Chains

Jak na razie dokładnie nie wiadomo, kiedy ma się ukazać następca płyty „The Devil Put Dinosaurs Here” z 2013 roku. Dotychczas poznaliśmy nowy singiel zatytułowany „The One You Know”. Pracując nad nowym albumem Alice in Chains zawitał do Studio X w Seattle i był to pierwszy raz od 20 lat, gdy grypa nagrywała w tym mieście. 

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Chris Cornell Alice In Chains