Alice in Chains zagrał utwory Soundgarden w 1. rocznicę śmierci Chrisa Cornella
Aleksandra Degórska
21.05.2018 13:34
Alice in Chains zagrał utwory Soundgarden w 1. rocznicę śmierci Chrisa Cornella Fot. Photoshot/REPORTER/East News

Muzycy Alice in Chains postanowili złożyć muzyczny hołd wokaliście Soundgarden. Był to na pewno bardzo wzruszający moment.

18 maja 2018 minął równo rok od śmierci Chrisa Cornella. Muzyk popełnił samobójstwo w Detroit, w którym to grał koncert z Soundgarden. Raport toksykologiczny wykazał, że w organizmie wokalisty znajdowało się sporo substancji, które występują w lekach na receptę. Wdowa po muzyku, Vicky Cornell uważała, że myśli samobójcze mogły się pojawić u jej męża ze względu na za dużą dawkę leku Ativan.

Mimo tego, że minął już rok od smutnej wiadomości, to nadal ciężko w to uwierzyć, że nie ma wśród nas wokalisty Soundgarden. Muzycy nadal go wspominają, chociażby Serj Tankian czy Jared Leto. W 1. rocznicę śmierci Chrisa Cornella muzyczny hołd postanowił mu złożyć zespół Alice in Chains, który grał koncert w ramach festiwalu Rock On The Range w Columbus.

Alice in Chains zagrał utwory Soundgarden dla Chrisa Cornella

Pod koniec swojego występu zespół wykonał „Hunted Down” pochodzący z EP-ki „Screaming Life” i „Boot Camp” z płyty „Down on the Upside”. Posłuchajcie fragmentów tych utworów w wykonaniu Alice in Chains.

Nowa płyta Alice in Chains

Jak na razie dokładnie nie wiadomo, kiedy ma się ukazać następca płyty „The Devil Put Dinosaurs Here” z 2013 roku. Dotychczas poznaliśmy nowy singiel zatytułowany „The One You Know”. Pracując nad nowym albumem Alice in Chains zawitał do Studio X w Seattle i był to pierwszy raz od 20 lat, gdy grypa nagrywała w tym mieście. 

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.