05.04.2018 14:10

Alt-J będzie rozdawał prezerwatywy na swoich koncertach

Brytyjski zespół indierockowy wspiera organizację propagującą zapobieganie wirusowi HIV i chorobom przenoszonym drogą płciową, między innymi poprzez stosowanie prezerwatyw.

Alt-J będzie rozdawał prezerwatywy na swoich koncertach
foto: PaulJFroggatt/Famous/Avalon/REPORTER/EAST NEWS

„Sex, drugs & rock’n’roll” to ulubiona dewiza fanów rocka. O ile rock’n’roll zawsze jest zdrowy i pożądany, to z pozostałymi elementami hasła zdecydowanie lepiej być ostrożnym.

Bezpieczny seks – czyli z użyciem środków antykoncepcyjnych - nie tylko ma na celu zapobieganie ciąży, ale również ochronę zdrowia. Podczas stosunku seksualnego może dojść do zakażenia wieloma chorobami – od „staroświeckich” kiły i rzeżączki po opryszczkę. Najbardziej znaną i jedną z najgroźniejszych chorób przenoszonych drogą płciową jest AIDS, czyli zespół nabytego niedoboru odporności, wywoływany wirusem HIV. O seksie w prezerwatywie powinny pamiętać szczególnie osoby, które często zmieniają partnerów seksualnych lub miewają kontakty seksualne ze słabo znanymi sobie bądź przypadkowymi partnerami.

Wybaczcie ten dość nieprzyjemny akapit, ale nigdy dość edukacji w zakresie zdrowia. Z tego samego założenia wychodzi zespół Alt-J (pisany też jako Δ), który podjął współpracę z amerykańską organizacją non-profit Lifebeat. Jej zadaniem jest edukacja młodych Amerykanów w zakresie wiedzy o chorobach wenerycznych i HIV.

Jednym z przejawów współpracy Alt-J i Lifebeat będzie rozdawanie na najbliższych koncertach grupy w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, od kwietnia do czerwca 2018, darmowych prezerwatyw. Zespół napisał na Twitterze:

"

USA+Kanada. Współdziałamy z Lifebeat, by rozmawiać o bezpiecznym seksie, ryzyku i wsparciu podczas trasy tej wiosny. Szukajcie ich na naszych najbliższych koncertach, by się z nimi przywitać, dostać trochę kondomów i uczyć się, jak być bezpiecznym. "

Alt-J (Δ)

Alt-J powstał w 2007 w Leeds w Anglii. Tworzy muzykę określaną jako indie rock, rock eksperymentalny i folktronica. Nagrał trzy albumy studyjne – „An Awesome Wave” z 2012, „This Is All Yours” z 2014 i „Relaxer” z 2017.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News