04.10.2016 13:12

Alter Bridge pokazał niepublikowany utwór „Breathe”

Zespół co rusz udostępnia kolejne numery z nadchodzącej płyty. Formacja postanowiła podzielić się utworem, który powstał 12 lat temu i dopiero teraz poznają go słuchacze.

Alter Bridge pokazał niepublikowany utwór „Breathe”
foto: Retna / Photoshot / Reporter / East News

7 października 2016 roku światło dzienne ujrzy album „The Last Hero”, który stanie się następcą „Fortress” z 2013 roku. Prace nad najnowszym wydawnictwem Alter Bridge rozpoczęły się jeszcze w styczniu 2016. Formacja współpracowała z producentem Michaelem „Elvisem” Baskettem, zaś za mastering materiału był odpowiedzialny Ted Jensen.

Pod koniec lipca 2016 roku poznaliśmy pierwszy singiel „Show Me A Leader”, do którego powstał animowany teledysk. Następnie udostępniono kawałek „My Champion”.

Tuż przed zbliżającą się premierą krążka Alter Bridge podzielił się rarytasowym nagraniem. Utwór „Breathe” powstał jeszcze w 2004 roku z myślą o debiutanckiej płycie Alter Bridge zatytułowanej „One Day Remains”.

Zespół dopiero teraz postanowił opublikować fragment tego utworu, który pojawi się jako bonus na specjalnej wersji płyty dostępnej na bestbuy.com.

Posłuchajcie, jak brzmi ta kompozycja:

W międzyczasie Alter Bridge podzielił się również nagraniami, które znajdą się na podstawowej wersji albumu. Mowa tutaj o numerach „The Other Side” oraz Poison in Your Veins”:

Jeśli macie ochotę przekonać się, jak nowy materiał sprawdzi się na żywo, to już 16 listopada 2016 Alter Bridge wystąpi w katowickim Spodku. Jako support zagra Like a Storm z Nowej Zelandii.

Jak oceniacie „Breathe” od Alter Bridge?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Alter Bridge