09.09.2016 12:09

Alter Bridge udostępnił singiel „My Champion”

Sprawdźcie, jak prezentuje się 2. singiel zapowiadający najnowsze wydawnictwo zespołu.

Alter Bridge udostępnił singiel „My Champion”
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

5. studyjny album Alter Bridge zatytułowany „The Last Hero” ukaże się już 7 października 2016 roku. Na nowy krążek fani musieli czekać aż 3 lata, bowiem wcześniejsza płyta „Fortress” ujrzała światło dzienne w 2013 roku.

Za produkcję najnowszego dzieła zespołu odpowiedzialny jest Michael „Elvis” Baskette, zaś za mastering Ted Jensen. Pierwszym singlem stał się utwór „Show Me A Leader”, do którego również stworzono animowany klip. Drugim utworem promującym to wydawnictwo jest numer „My Champion”.

Sprawdźcie, jak prezentują się nowe dźwięki od Alter Bridge:

Myles Kennedy wyjaśnił skąd taki pomysł na warstwę liryczną tego numeru:

"

Tekst był zainspirowany moją sytuacją, gdy byłem dzieciakiem. Byłem naprawdę małym, niedorozwiniętym dzieciakiem, który musiał mocno pracować, żeby dogonić rówieśników. To było bardzo irytujące. Słyszałem sporo słów wsparcia od moich rodziców, trenerów i nauczycieli. Wiele z tych rzeczy skrywałem i zamanifestowałem dopiero w tym utworze. "

Najnowszy album można już zamawiać w przedsprzedaży. Oprócz krążka, który jest dostępny w wersji CD oraz na winylu, można sprawić sobie zestawy, w których oprócz płyty znajduje się specjalna koszulka czy plakat z autografem.

foto: www.alterbridge.com

Polscy fani będą mogli się przekonać czy nowy materiał sprawdza się na żywo już 16 listopada 2016, bowiem Alter Bridge zagra w katowickim Spodku. Jako support wystąpi Like a Storm z Nowej Zelandii. 

Jak oceniacie „My Champion” grupy Alter Bridge?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Alter Bridge