01.09.2016 09:28

Alter Bridge w animowanym klipie do „Show Me A Leader”

Zespół zaprezentował teledysk do swojego najnowszego utworu. Sprawdźcie, jak prezentuje się to wideo.

Alter Bridge w animowanym klipie do „Show Me A Leader”
foto: kadr z wideo

Mark Tremonti jeszcze w październiku 2015 roku zapewniał, że kapela zacznie nagrywać w styczniu następnego roku album. Alter Bridge rzeczywiście rozpoczął pracę nad nowym krążkiem na początku 2016 roku.

5. studyjny album, który będzie następcą albumu „Fortress” z 2013 roku, nosi tytuł „The Last Hero” i pojawi się 7 października 2016 roku. Za jego produkcję odpowiedzialny jest Michael „Elvis” Baskette, natomiast za mastering Ted Jensen.

Na pierwszy singiel promujący to wydawnictwo wybrano utwór „Show Me A Leader”. Teraz kapela podzieliła się animowanym teledyskiem do tego numeru, w którym przedstawiono polityków emitujących informacje wyrządzające krzywdę słuchaczom.

Zobaczcie, jak prezentuje się ten klip:

Mark Tremonti w jednym z wywiadów zdradził kilka szczegółów dotyczących aranżacji tego numeru:

"

Myles wymyślił gitarowe intro, które kochałem. Ja natomiast miałem refren i połączyliśmy to razem. Tekst natomiast wzywa odpowiedniego lidera.  "

Wokalista opowiadając o powstawaniu utworu przyznał, że dotyczy on naszych nieciekawych czasów:

"

Pod względem tekstu odzwierciedla to frustrację, którą odczuwa wiele osób w związku z tym, co dzieje się na świecie. Ludzie potrzebują godnych zaufania i efektywnych przywódców, a nie pokazu, który ma na celu zdobycie jak największego poparcia, co jest kpiną z naszego systemu. "

Alter Bridge zagra już 16 listopada 2016 koncert w katowickim Spodku i fani będą mogli się przekonać jak nowy materiał kapeli prezentuje się na żywo. Jako support zagra Like a Storm z Nowej Zelandii. 

Jak oceniacie klip do nowego utworu Alter Bridge?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Alter Bridge