13.05.2016 16:17

Alter Bridge wyda płytę we wrześniu 2016?

Kapela intensywnie tworzy nowy materiał. Jak idą postępy w pracy zespołu?

Alter Bridge wyda płytę we wrześniu 2016?
foto: Retna / Photoshot / Reporter / East News

Jeszcze pod koniec 2015 roku Mark Tremonti zapewniał, że zespół wejdzie do studia w styczniu następnego roku i tak też się stało. Alter Bridge postanowił wraz z rozpoczęciem pracy nad nowym krążkiem, spełnić liczne prośby fanów dotyczące tego, by kapela wydała kolekcjonerskie rarytasy. Ale wiadomo co tak naprawdę ucieszy wielbicieli zespołu - nowy krążek, który zbliża się wielkimi krokami.

Mark Tremonti opowiedział o tworzeniu materiału na następcę albumu z 2013 roku „Fortress” i jak się okazuje praca dosłownie wre:

"

Zmierzamy do punktu, gdy trzeba nagrywać już wokale. Skończyłem dogrywanie partii akustycznej gitary, mam jeszcze jedno solo do ustalenia i to będzie wszystko jeśli chodzi o gitary. "

Gitarzysta zdradził również ile kompozycji należy spodziewać się na tym krążku:

"

Myles Kennedy ma 13 utworów do zaśpiewania, jak na razie nagrał jeden. W sumie jest 14 numerów. Pewnie okroimy to na albumie, więc będziemy mieć garstkę utworów na stronę B singli. "

Już wcześniej Tremonti zdradzał, że płyty należy się spodziewać jesienią 2016 roku. Teraz sprecyzował swoją wypowiedź i powiedział, że prawdopodobnie nagranie ukaże się we wrześniu 2016:

"

To jest nasz cel jeśli chodzi o datę. Nigdy nie możesz być pewien, ale to byłoby idealnie. "

Za produkcję albumu będzie odpowiedzialny Michael „Elvis” Baskette. Krążek jak na razie nie doczekał się tytułu. Trzymamy więc kciuki, by wydawnicze plany Alter Bridge doszły do skutku.

Oczekiwanie na nowy materiał można sobie umilić najnowszym solowym krążkiem „Dust”, który ukazał się 29 kwietnia 2016 roku. W nagraniach brali udział oprócz oczywiście Tremontiego, Eric Friedman, Wolfgang Van Halen i Garrett Whitlock. Natomiast za produkcję jest odpowiedzialny Michael ElvisBaskette.

Czekacie na nowy krążek od Alter Bridge?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Mark Tremonti Alter Bridge