28.11.2018 11:17

Amerykanin promuje Bieszczady. Nagrał teledysk do utworu KSU

Ryan Socash, youtuber z kanału Kult America nagrał klip do popularnego utworu KSU "Moje Bieszczady". Sprawdź, jak wygląda Polska oczami Amerykanina.

KSU Moje Bieszczady
foto: kadr z wideo/Kult America

Kult America to anglojęzyczny kanał założony w 2015 roku przez Amerykanina, Ryana Socasha. Twórca od 2005 roku mieszka w Polsce. Postanowił pokazać rodakom i nie tylko kulturę Europy Wschodniej z perspektywy osoby urodzonej za oceanem. Jeden z jego ostatnich filmów to nowa wersja klipu do utworu KSU "Moje Bieszczady".

Amerykanin nagrał teledysk do utworu KSU - Moje Bieszczady

Utwór "Moje Bieszczady" pojawił się na płycie KSU o tym samym tytule w 1993 roku. Szybko stał się jednym z najpopularniejszych kawałków w repertuarze zespołu. Po 25 latach od premiery, utwór doczekał się klipu autorstwa Ryana Socasha, który chciał pokazać piękno regionu. Youtuber wybrał akurat tę piosenkę, ponieważ właśnie z Bieszczad pochodzą jego przodkowie i żona. Gdy przyjechał do Ustrzyk w 2015 roku na koncert KSU, zakochał się w ich muzyce oraz okolicy. 

Klip powstał przy współpracy z zespołem. W teledysku widzimy jedynego oryginalnego członka formacji, Eugeniusza „Siczkę” Olejarczyka, który poparł pomysł produkcji i chętnie wziął w niej udział.

Berek na koncercie KSU

KSU działa na muzycznej scenie od 40 lat. Nadal może cieszyć się sporą grupą fanów, którzy świetnie bawią się na koncertach formacji. I chociaż punk rock bardziej kojarzy się z pogo i machaniem irokezami, na KSU można także pograć w berka. Cóż, najważniejsze, żeby się dobrze bawić.

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News