22.01.2018 10:30

Amerykańskie media: Dolores O’Riordan mogła umrzeć z powodu zatrucia lekami

Wciąż nie ujawniono oficjalnej przyczyny zgonu wokalistki The Cranberries, ale amerykański portal twierdzi, że ma on związek z silnie uzależniającym lekiem.

Amerykańskie media: Dolores O’Riordan mogła umrzeć z powodu zatrucia lekami
foto: foto: Agnieszka „V-spectrum” Jędrzejewska/Antyradio.pl

Dolores O’Riordan zmarła 15 stycznia 2018 w hotelu w Londynie, w trakcie nagrywania nowego materiału The Cranberries. Gwiazda miała tylko 46 lat. W ostatnich miesiącach zmagała się z problemami zdrowotnymi, które były przyczyną odwołania części koncertów zespołu w 2017 roku. Wiadomo, że wokalistka cierpiała na anoreksję i depresję. Nie ogłoszono jeszcze oficjalnie przyczyny jej śmierci.

Brytyjski dziennik „Mirror” informował, że Biuro Koronera Westminsteru jest w trakcie kompletowania materiału dowodowego i że na raport będzie trzeba „czekać całe miesiące”. Z kolei amerykańskie media sugerują rozwiązanie zagadki. Portal Santa Monica Observer twierdzi, że O’Riordan zmarła z powodu zatrucia narkotykami. Portal pisze:

"

Wokalistka The Cranberries, Dolores O’Riordan zmarła w wyniku zatrucia fentanylem w poniedziałek, informuje źródło w Departamencie Policji Londynu. Funkcjonariusze znaleźli podrobiony fentanyl obok łóżka 46-letniej artystki. Źródło dodaje, że z ogłoszeniem oficjalnej przyczyny śmierci będzie trzeba poczekać na raport toksykologiczny. Podejrzewa się samobójstwo i umyślne przedawkowanie. "

Fentanyl to syntetyczny, bardzo silny środek przeciwbólowy i anestezjologiczny. Działa natychmiast po podaniu dożylnym, wywołując zanik lęku i senność. Jest środkiem silnie uzależniającym.

Pogrzeb Dolores O’Riordan odbędzie się 23 stycznia 2018 w jej rodzinnym mieście, Limerick w Irlandii. W tamtejszym kościele św. Józefa wystawiono trumnę z ciałem wokalistki – liczni mieszkańcy Limerick i fani The Cranberries przyszli, by pomodlić się za nią i oddać jej hołd.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News The Cranberries Dolores O'Riordan