31.10.2015 16:15

Amy Lee: Evanescence nie będzie nagrywać nowej muzyki

Koncerty – owszem, nowa muzyka – raczej nie. Wokalistka Evanescence, Amy Lee, wypowiedziała się na temat przyszłości swojego zespołu.

Amy Lee: Evanescence nie będzie nagrywać nowej muzyki
foto: ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News

Fani Evanescence mogą się już nie doczekać nowych utworów od swoich ulubieńców. W jednym z ostatnio udzielonych wywiadów wokalistka zespołu Amy Lee zdradziła, jaka przyszłość czeka jej grupę:

"

Ja zdecydowanie pracuję i tworzę muzykę z intencją wykonywania jej na scenie przed publiką. Nie mam żadnych planów odnośnie Evanescence, żadnych wiadomości na temat zespołu. Nowa muzyka jest z pewnością dla mnie. "

Ostatni występ na żywo grupa Evanescence dała niemal trzy lata temu – w listopadzie 2012 roku. Ta długa przerwa ma się ku końcowi – zespół ma niebawem wystąpić na specjalnych koncertach w Nashville, Dallas i Los Angeles, a następnie na Ozzfeście w Tokio:

"

Kiedy zaproponowano nam występ na japońskim Ozzfeście, byłam bardzo na tak. Dodaliśmy trzy terminy w Stanach Zjednoczonych, żeby trochę się wprawić i poćwiczyć przed naprawdę dużym występem, gdzie wiele rzeczy dzieje się bez twojej kontroli. Dobrze będzie znów zobaczyć naszych fanów. Będę mieć oczy otwarte na więcej możliwości koncertowych. Najprawdopodobniej zagramy coś w przyszłym roku. "

Podczas trzyletniej przerwy od działalności zespół Evanescence rozstał się ze swoją wytwórnią oraz gitarzystą Terrym Balsamo, którego miejsce zajęła Jen Majura. Wokalistka Amy Lee próbowała swoich sił jako kompozytorka muzyki filmowej, a ostatnio zaśpiewała cover utworu „It’s A Fire” grupy Portishead.

Dla Amy Lee powrót zespołu na scenę stanowi świetną okazję do spojrzenia w przeszłość:

"

Posiadanie tylu utworów, tak doskonale znanych przez ludzi to cudowny dar. Śpiewanie „Bring Me To Life” daje mi mnóstwo radości. Chociaż nie jestem już tą samą osobą co kiedyś, gdy pisałam „My Immortal”. Od tamtego czasu dorosłam, dziś nie napisałabym tej piosenki, ale ona stała się wspaniałą częścią historii mojej i moich fanów. "

Ostatni album zespołu, zatytułowany po prostu „Evanescence” ukazał się w 2011 roku. Znalazł się na nim między innymi utwór „My Heart Is Broken”:

Czy chcielibyście usłyszeć nowy materiał od Amy Lee i jej zespołu?

Michał Miernik
Tagi: Rock News Evanescence Amy Lee