08.09.2016 09:23

Amy Lee pokazała animowany klip do „Dream Too Much”

Pierwszy singiel z nadchodzącej nietuzinkowej płyty wokalistki Evanescence doczekał się teledysku. Zobaczcie, jak prezentuje się to wideo.

Amy Lee pokazała animowany klip do „Dream Too Much”
foto: kadr z wideo; Owen Sweeney / Rex Features / East News

Małego urwisa najlepiej już od najmłodszych lat zaznajamiać z dobrą muzyką. Najlepiej jeśli jest to twórczość ulubionego artysty rodziców.

30 września 2016 roku światło dzienne ujrzy najnowsze solowe wydawnictwo wokalistki Evanescence, które ma niewiele wspólnego z mocnym graniem. Mowa o albumie dla dzieci zatytułowanym „Dream Too Much”.

W 2014 roku Amy Lee została matką i często nuciła coś synowi. Wokalistka postanowiła zatem nagrać materiał wspólnie z ojcem, Johnem Lee. Do projektu dołączyli potem również jej młodsze siostry Cari i Lori, brat Robby, wujek Tom oraz sam syn - Jack.

Pierwszym utworem, który poznaliśmy z tego wydawnictwa, to tytułowy numer. Teraz singiel doczekał się animowanego klipu.

Zobaczcie, jak prezentuje się to wideo:

Album będzie składać się z 7 autorskich kompozycji oraz 5 coverów. Produkcją krążka zajął się Will Hunt.

Jak przyznała wokalistka, najnowszy materiał wiele dla niej znaczy:

"

Ten krążek jest bardzo osobisty. Centrum inspiracji dla tego albumu było nasze pierwsze dziecko, które przyszło na świat w 2014 roku. Każdy utwór na płycie ma swoją historię: jeden to autorska kompozycja napisana specjalnie dla naszego syna na podstawie którejś z jego ulubionych melodii, innym razem to coś, co tata mi nucił, gdy byłam małą dziewczynką. Nie potrafię wyrazić, jaką satysfakcję dał mi ten projekt. To było bardzo dobre dla mojego serca i rodziny. "

Materiał będzie mocno się różnić od poprzedniej solowej EP-ki Amy Lee zatytułowanej „Recover, Vol. 1”, która ukazała się 19 lutego 2016. Pojawiły się na niej covery numerów m.in. Portishead, U2 czy Led Zeppelin.

W międzyczasie wokalistka stworzyła utwór „Voice From The Stone” na potrzeby filmu „Indigo Grey: The Passage” w reżyserii Erica D. Howella. 

Jak oceniacie najnowszy solowy projekt Amy Lee?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Amy Lee