16.09.2015 17:01

Amy Lee stworzyła soundtrack do filmu

Wokalistka Evanescence wzięła udział w produkcji ścieżki dźwiękowej do obrazu „Indigo Grey: The Passage”. Posłuchajcie rezultatów pracy Amy Lee!

Amy Lee stworzyła soundtrack do filmu
foto: Owen Sweeney / Rex Features / East News

Artystka skomponowała i zaśpiewała utwór, który posłużył jako soundtrack do filmu „Indigo Grey: The Passage” w reżyserii Garretta Colemana i Jasona Oremusa. Siedmiominutowy obraz łączy science-fiction, sztuki walki oraz elementy nowoczesnego tańca irlandzkiego. Po takim opisie ścieżka dźwiękowa do filmu może intrygować...

Amy Lee stworzyła ją we współpracy z Davem Eggarem i Chickiem Palmerem, gwiazdami widowiska opartego na tradycji i kulturze irlandzkiej – Riverdance – i irlandzką grupą taneczną Hammerstep.

Zobaczcie film, który „opowiada o małym chłopcu i tajemniczej masce, która zapewnia wgląd w alternatywną rzeczywistość” i wsłuchajcie się w ścieżkę dźwiękową skomponowaną przez wokalistkę Evanescence!

Premiera dzieła odbyła się podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Los Angeles 2015. W internecie obraz można oglądać od 13 września 2015 roku.

Przypomnijmy, że zespół Evanescence ogłosił powrót na scenę po trzech latach i zastąpił gitarzystę... gitarzystką. Zamiast Terry'ego Balsamo, który był związany z kapelą od 2003 roku, w grupie występuje teraz niemiecka artystka – Jen Majura.

Jak wokalistka grupy opisała nową koleżankę?

"

Gra jak superzłoczyńca, śpiewa jak anioł i śmieje się jak wspaniała przyjaciółka. Razem z zespołem i Jen spędziliśmy ostatnio kilka dni w Nowym Jorku. Dzieliliśmy się rodzinnymi opowieściami, inspiracjami, butami, sushi i śmiechem. Odliczam już dni do czasu wspólnych występów tej jesieni. Wiem, że nasze koncerty będą na jeszcze wyższym poziomie. "

Podoba Wam się ścieżka dźwiękowa do filmu „Indigo Grey: The Passage”?

Magda Słomka
Tagi: Rock News Amy Lee