24.03.2017 10:59

Amy Lee w klipie do utworu z filmu „Voice From The Stone”

Do wzruszającej ballady „Speak To Me” powstał klip, w którym widzimy wokalistkę z synkiem. Obejrzyjcie ten nastrojowy teledysk wyreżyserowany przez Erica Howella.

Amy Lee w klipie do utworu z filmu „Voice From The Stone”
foto: kadr z wideo

 „Voice From The Stone” to thriller osadzony w latach 50. w Toskanii bazujący na powieści o tym samym tytule autorstwa Silvio Raffo. Akcja filmu dotyczy pielęgniarki starającej się pomóc chłopcu, który po śmierci matki przestał mówić. Dziecko jest dręczone przez dziwne głosy i jego ojciec nie jest w stanie mu pomóc. Obraz pojawi się w kinach 24 lipca 2017 i na srebrnym ekranie zobaczymy Emilii Clarke znaną z „Gry o Tron”, Martona Csokasa, Caterinę Murino, Remo Girone czy Edwarda Dringa.

Na potrzeby filmu Amy Lee stworzyła utwór zatytułowany „Speak To Me”. Do ballady powstał teledysk w reżyserii Erica Howella, który również odpowiedzialny jest za film „Voice From The Stone”. Teledysk nawiązuje do mrocznego klimatu filmu i do wątku matczynej miłości.

Zobaczcie, jak prezentuje się ten teledysk:

Wokalistka tak wspomina tworzenie tego kawałka:

"

Miałam możliwość pracować z reżyserem Erikiem Howellem i kompozytorem Michaelem Wandmacherem. Film bardzo mnie poruszył, po pierwszej rozmowie z Erikiem i Michaelem poczułam napływ inspiracji i od razu zaczęłam komponować. "

Nie są to jednak pierwsze kroki Amy Lee w filmowym świecie. Jeszcze w 2015 roku wokalistka stworzyła we współpracy z Davem Eggarem i Chickiem Palmerem soundtrack do filmu „Indigo Grey: The Passage”. Jeżeli natomiast stęskniliście za Evanescence to już 20 czerwca 2017 roku grupa wystąpi na warszawskim Torwarze.

Wybierzecie się na „Voice From The Stone”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Amy Lee