02.11.2016 12:33

Amy Lee zagrała na keyboardzie z Hello Kitty

Po różowy keyboard chwyciła Amy Lee z Evanescence. W kontraście do dźwięków rodem z dziecięcego pokoju obok instrumentu zapłonęła świeca nadająca atmosfery płynącej muzyce.

Amy Lee zagrała na keyboardzie z Hello Kitty
foto: kadr z wideo + Dzik Pejnta

Można by już było założyć supergrupę Hello Kitty. Na bębnach mielibyśmy Mike'a Portnoya, gitarzystą zostałby Zakk Wylde, który mógłby także pełnić obowiązki wokalisty, a uzupełnieniem składu byłaby właśnie Amy Lee za klawiszami.

Ten niecodzienny występ wokalistki Evanescence idealnie wpasowuje się jednak w jej ostatnie poczynania na scenie muzycznej. Poznaliśmy już przecież pierwszy singiel o nazwie „Dream Too Much” z nadchodzącej płyty Amy Lee. Nowe wydawnictwo będzie albumem dla dzieci. Lee od 2014 roku jest nie tylko muzykiem, ale przede wszystkim mamą, więc zapewne jest za pan brat z podobnymi instrumentami przeznaczonymi dla najmłodszych.

Wokalistka zdradziła, że pomysł na dziecięcy projekt rozwijał się przez lata, a jego początków należy szukać w jej nuceniu piosenek synowi. Następnie stwierdziła, że nagra ten materiał wspólnie z mężem, Johnem Lee, a później do składu dołączyli inni członkowie rodziny.

W poniższym nagraniu pojawia się jednak element nadający gotyckości całemu występowi. Wspomniana zapalona świeca, która rozświetla panujący w pomieszczeniu mrok. W takiej atmosferze Amy Lee wykonała utwór „I Will Follow You Into the Dark” z repertuaru Death Cab for Cutie:

Ostatnie doniesienia związane z Amy Lee co prawda pokazują, że odcięła się ona od cięższego grania, ale nie jest to prawdą. Przecież jeszcze nie tak dawno temu dostarczyła nam covery Led Zeppelin czy U2.

Z kolei po trzyletniej przerwie w 2015 roku na scenę powrócił Evanescence w odmienionym składzie. Miejsce gitarzysty Terry'ego Balsamo zajęła Jen Majura. Wokalistka Amy Lee próbowała swoich sił także jako kompozytorka muzyki filmowej - stworzyła ścieżkę dźwiękową do filmu „Indigo Grey: The Passage”.

Jak Wam się podoba głos Amy Lee zestawiony z brzmieniem keyboarda Hello Kitty?

Robert Skowronski
Tagi: Amy Lee Duperele