02.06.2020 10:39

Andrzej Mleczko i Janusz Gajos na Pol'and'Rock Festival!

 Jurek Owsiak ogłosił kolejnych gości Akademii Sztuk Przepięknych, którzy będą obecni na Najpiękniejszej Domówce Świata.

Pol'and'Rock
foto: GRZEGORZ DEMBINSKI/Polska Press/East News

Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa wszystkie imprezy masowe w Polsce zostały odwołane lub przeniesione na inny termin. Jednak wielu z nas nie wyobraża sobie wakacji bez festiwalu Pol'and'Rock, który odbywa się w lato od niemal 30 lat. Roku bez imprezy nie wyobraża sobie także jej twórca, Jurek Owsiak. Postanowił on przenieść wydarzenie do internetu i zorganizować Najpiękniejszą Domówkę Świata. Poza koncertami online, za pośrednictwem siedzi, fani festiwalu będą mogli uczestniczyć także w spotkaniach z wieloma osobistościami.

Andrzej Mleczko i Janusz Gajos na Pol'and'Rock Festival

Akademia Sztuk Przepięknych to zapoczątkowany w 2006 roku projekt, który stwarza festiwalowej publiczności możliwość spotkań i dyskusji z wyjątkowymi gośćmi. Na przestrzeni lat zaproszenie do udziału w rozmowach przyjęli m.in. Lech Wałęsa, Tadeusz Mazowiecki, Dorota Masłowska, Olga Tokarczuk i Jerzy Bralczyk.

Pol'and'Rock
Pol'and'Rock
Przeczytaj także Pol'and'Rock 2020 odwołany zanim ogłoszono hit line-upu. Kto miał zagrać w Kostrzynie nad Odrą?

Do ogłoszonych dotąd tegorocznych gości ASP - Ewy Ewart i braci Tomasza i Marka Sekielskich - dołączają dziś wybitny rysownik Andrzej Mleczko oraz odtwórca dziesiątek kultowych ról Janusz Gajos. 

Posłuchaj podcastu

Andrzej Mleczko zadebiutował w prasie jako rysownik w 1971 roku. Od tego czasu zajmuje się przede wszystkim rysunkiem satyrycznym, ale także plakatem, scenografią, grafiką oraz rysunkiem reklamowym. Jest autorem ponad trzydziestu tysięcy rysunków i ilustracji opublikowanych w kilkudziesięciu pismach krajowych i zagranicznych. Dotychczas zbiory jego prac ukazały się w 60 książkach i albumach. Twórczość artysty była prezentowana na 125 wystawach indywidualnych w kraju i 30 za granicą.
Spotkanie z rysownikiem odbędzie się 1 sierpnia i podobnie jak cały festiwal obejrzeć je będzie można w internecie.

Janusz Gajos jest jednym z najwybitniejszych polskich aktorów. W latach 1961-1965 studiował w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Na trzecim roku studiów zagrał swoją pierwszą rolę w filmie Marii Kaniewskiej "Panienka z Okienka". W roku 1965 został zaangażowany do filmu "Czterej pancerni i pies". Po zakończeniu edukacji w łódzkiej "Filmówce" pracował w teatrach: Stefana Jaracza w Łodzi, Komedii, Polskim, Kwadrat, Dramatycznym i Powszechnym w Warszawie.

Od roku 2003 jest członkiem zespołu artystycznego Teatru Narodowego w Warszawie. Zagrał wiele znaczących ról w filmach i przedstawieniach Teatru Telewizji Kazimierza Kutza, Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Kieślowskiego, Filipa Bajona, Wojciecha Marczewskiego, Ryszarda Bugajskiego, Jana Jakuba Kolskiego, Małgorzaty Szumowskiej i Wojciecha Smarzowskiego. Dał się także poznać jako świetny aktor kabaretowy.
Spotkanie z Januszem Gajosem odbędzie się 31 lipca i będzie dostępne online.

Skunk Anansie
Skunk Anansie
Przeczytaj także KręciołaTV opublikowała cały koncert Skunk Anansie z Pol'and'Rock Festival 2019. To nie koniec nowości na kanale
Tagi: Rock News Pol'and'Rock Festival