27.05.2015 11:33

Andrzej Nowak (TSA): Wyprzedziliśmy epokę [VIDEO]

Płyta „Proceder” ukazała się po latach we wznowionej wersji. Andrzej Nowak i Stefan Machel byli gośćmi Tomasza Kasprzyka w programie „Kasprologia”. Co powiedzieli o krążku?

Andrzej Nowak (TSA): Wyprzedziliśmy epokę [VIDEO]
foto: kadr z wideo

Wznowiona wersja albumu „Proceder”, który był nieosiągalny na rynku od wielu lat, jest dostępna od 22 maja 2015 roku. Krążek pierwotnie ukazał się 5 kwietnia 2004 roku. Była to pierwsza płyta TSA od 12 lat. Znajdowała się wśród najlepiej sprzedających się krążków w tamtym okresie, następnie na długie lata zniknęła z półek sklepowych.

Producentem albumu jest Stefan Machel, gitarzysta kapeli. Muzyk w programie „Kasprologia” opowiedział o procesie powstawania i nagrywania płyty. Posłuchajcie!

Machel na pytanie czy muzycy zdecydują się grać na koncertach płytę „Proceder” od początku do końca, odpowiedział:

"

To by było wyzwanie! Powstał taki pomysł, bo niektóre zespoły wydają płytę i jadą po całości. My jeszcze tego nie robiliśmy, musimy trochę popracować i chciałbym zagrać tę płytę od A do Z, łącznie z tym bonusem na końcu... "

Artyści zapowiedzieli, że mają zamiar odświeżyć pozostałe płyty TSA i wydać je w wersji analogowej. Co z nowym studyjnym albumem zespołu? Według Stefana Machela: „taka płyta będzie”. Andrzej Nowak dodał:

"

... w swoim czasie. "

Nowak opowiedział nieco o tym, w jaki sposób będzie nagrywać kolejny krążek i jak brzmi dla niego „Proceder” po latach, kiedy dokładnie wsłuchał się w tekst i muzykę...

Lato coraz bliżej, a TSA nie zwalnia tempa... Jak wyglądają idealne wakacje 2015 według Andrzeja Nowaka?

"

Ja chcę grać. Mi się dobrze gra, świetnie czuję się na scenie, świetnie czuję się wśród publiczności. Dla mnie to są najlepsze wakacje, jakie można sobie tylko wymarzyć. "

Jeśli chcecie zobaczyć, jak „dobrze się gra” Nowakowi i pozostałym członkom TSA, możecie wybrać się na koncerty kapeli w ramach letniej trasy:

29.05.2015 - Złotoryja

05.06.2015 - Krynica Zdrój

06.06.2015 - Kozy k. Bielska-Białej

07.06.2015 - Opole

13.06.2015 - Polkowice

27.06.2015 - Pułtusk

11.07.2015 - Radawa

Magda Słomka
Tagi: Exclusive Wywiady Kasprologia Anty TV TSA