14.11.2014 15:14

Angus Young: Rudd musi się pozbierać!

To bardzo burzliwy okres dla muzyków AC/DC. Promocja płyty i aresztowanie Phila Rudda oskarżonego o grożenie śmiercią, to wiele jak na jeden zespół. Co myśli Young na temat perkusisty?

Angus Young: Rudd musi się pozbierać!
foto: commons.wikimedia.org

Według niego, Rudd nie jest tym samym człowiekiem, co kiedyś… Artysta został dodatkowo zatrzymany za posiadanie metaamfetaminy i marihuany, co nie poprawiło jego sytuacji. Choć zarzuty o podżeganie do morderstwa zostały odrzucone, zła sława pozostanie.

Basista AC/DC, Cliff Williams, wyznał, że problemy Rudda trwały od dłuższego czasu, a sam perkusista nie był sobą w trakcie nagrywania nowego albumu „Rock or Bust”. Przyznał także, że ciężko było zaciągnąć muzyka do studia nagraniowego.

Gitarzysta AC/DC, Angus Young, ubolewa nad okolicznościami:

"

To wszystko stawia nas w trudnej sytuacji i w miejscu, z którego ciężko będzie ruszyć do przodu. Czy Phil się jeszcze pokaże? Czy jest możliwe żeby wykonywał teraz swoją pracę, będąc w dobrej formie? A przecież zawsze nasz zespół działał jak niezawodne urządzenie... "

Ruddowi ostatecznie udało się skończyć nagrywanie śladów do nowej płyty, która ukaże się już 2 grudnia 2014 roku. Jednak jego zaangażowanie w dalsze działania zespołu stoją pod znakiem zapytania. Zabrakło go na sesji zdjęciowej, a także w teledysku do „Play Ball”, który promuje nowy krążek.

"

Sam Phil przyczynił się do takiego obrotu spraw. Ciężko jest teraz powiedzieć o nim cokolwiek. Jest świetnym perkusistą, zrobił dla nas kawał dobrej roboty. Ale zdaje się, że sobie odpuścił. Nie jest osobą, którą znaliśmy w przeszłości. "

Gitarzysta zdradził, że domniemane uzależnienie od narkotyków, znacząco przyczyniło się do obecnej sytuacji życiowej Rudda.

"

Kiedy wchodzisz do tego świata, jest bardzo ciężko… Nie znam dokładnie wszystkich okoliczności. Mogę powiedzieć tylko, że z naszej perspektywy, ten gość musi się koniecznie pozbierać. "

Krótko po upublicznieniu informacji o aresztowaniu muzyka, grupa wydała oświadczenie, w którym zapowiedziała, że mimo wszystko wyda płytę oraz zorganizuje światową trasę koncertową.

Rudd aktualnie odbywa areszt domowy w mieście Tauranga w Nowej Zelandii. Będzie tam przebywać aż do pojawienia na rozprawie 27 listopada 2014 roku.

Magda Słomka
Tagi: Rock News AcDc Phil Rudd Angus Young