15.12.2015 16:01

Animowani muzycy Foo Fighters w klipie do „Savior Breath”

Zespół narobił szumu umieszczając na swojej stronie tajemniczy zegar, który jak się okazało, odliczał czas do wydania EP-ki. Teraz jeden z fanów postanowił stworzyć należytą oprawę graficzną utworu z tego wydawnictwa…

Animowani muzycy Foo Fighters w klipie do „Savior Breath”
foto: kadr z wideo

Po krakowskim koncercie Foo Fighters zapewne sympatia do tego zespołu wśród polskich wielbicieli tylko wzrosła. Zatem informacja o wydaniu krążka „Saint Cecilia” podgrzała i tak już dostatecznie gorącą atmosferę. 5 utworów, które ukazały się na tym albumie, powstało w wolnej chwili w hotelu w Austin. Dave Grohl chciał w ten sposób podziękować całemu światu za ostatnie dwa lata. Taki prezent na pewno przypadł do gustu wielbicielom mocnego grania. 

Fani zespołu są znani ze swoich akcji, jak chociażby wręczenie kapeli gry planszowej, która została własnoręcznie przez nich wykonana. Teraz inny wielbiciel zespołu stworzył animowany klip do utworu „Savior Breath” pochodzącego z najnowszej EP-ki.

Trzeba przyznać, że Carlos Vargas, który odpowiedzialny jest za teledysk, przyłożył się, by oddać ekspresję charakteryzującą Foo Fighters na scenie. Dave Grohl całe szczęście nie ma już nogi w gipsie i daje czadu na gitarze, jak na niego przystało. Taylor Hawkins paraduje w samych gaciach, a kapela w pewnym momencie gra nawet w… jamie ustnej.

Wokalista wciela się również w rolę szalonego faceta prowadzącego samochód do sprzedaży lodów. Z resztą sami zobaczcie, jak prezentuje się animowany klip do kawałka „Savior Breath”:

Ostatnio Dave Grohl pokazał również swoje aktorskie zdolności w programie „Muppet Show”, gdzie wraz z pluszakami zagrał „Lern to Fly”. Był to jego już kolejny wspólny występ z kukiełkami, po tym jak zagrał w filmie „Muppety”.

Foo Fighters został nominowany do nagród Grammy 2016 w kategorii Najlepsze wykonanie - rock. To, czy kapela zostanie kolejny raz laureatem tej nagrody, okaże się 15 lutego 2016 roku w Staples Center w Los Angeles.

Jak Wam się podoba animowany teledysk do utworu Foo Fighters?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Foo Fighters