26.07.2016 13:58

Animowany Scott Ian o występie „Wielkiej Czwórki Thrash Metalu”

Choć od występu legend thrash metalu minęło parę ładnych lat, wspomnienia z tego wydarzenia są nadal żywe...

Animowany Scott Ian o występie „Wielkiej Czwórki Thrash Metalu”
foto: kadr z wideo

W 2010 roku „Wielka Czwórka Thrash Metalu” połączyła siły w ramach trasy koncertowej. Scott Ian mile wspomina szczególnie moment, gdy muzycy z czterech kapel wyszli na scenę w Sofii, by razem zagrać numer Diamond Head „Am I Evil?”.

Muzyk podkreślił, że emocje towarzyszące temu wydarzeniu były niesamowite i dzięki nagraniu może ponownie przeżywać ten moment na nowo:

"

Oglądam zdjęcia, mogę obejrzeć DVD, gdzie widzisz Jamesa, mnie, Mustaine'a i myślisz sobie: „Wow, to jest niesamowite”. Jestem w stanie to sobie wyobrazić z perspektywy widza i mówię sobie: „To jest wspaniałe”.  "

Pomimo upływu lat Scott Ian nadal jest pod wrażeniem tego występu:

"

To jest jeden z tych momentów, który nigdy nie zapomnę. Zawsze, o każdej porze dnia, mogę wrócić pamięcią do tego momentu i czuć tę energię, bo było to coś naprawdę potężnego i sprawiło wielką frajdę.  "

Utwór oryginalnie trwa 6 minut, ale muzycy wówczas zagrali tylko część numery, choć Scott Ian miał wrażenie, że ten moment ciągnął się w nieskończoność.

Posłuchajcie, co jeszcze o tym wydarzeniu opowiedział gitarzysta:

Pierwszy koncert wspólnej trasy thrash metalowych zespołów odbył się 16 czerwca 2010 roku w ramach Sonisphere Festival w Warszawie, gdzie kapele zaprezentowały się przed 81 000 publicznością. Ostatni natomiast odbył się 14 września 2011 w Nowym Jorku.

To właśnie Metallica wyszła z inicjatywą, żeby wykonać wspólnie utwór podczas koncertu w Sofii, który miał być filmowany. Wybrano numer Diamond Head. Tym samym na scenie pojawili się wszyscy członkowie zespołów Metallica, Megadeth, Anthrax i Dave Lombardo, który wówczas jeszcze był w Slayerze. 

Zobaczcie nagranie z tego występu:

Chcielibyście, żeby „Wielka Czwórka Thrash Metalu” ponownie pojawiła się na jednej scenie?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Scott Ian Anthrax