21.07.2016 17:02

Animowany klip do „Blood Brothers” Iron Maiden

Stęskniliście się za Eddiem? Obejrzyjcie teledysk, w którym maskotka zespołu gra pierwsze skrzypce.

Animowany klip do „Blood Brothers” Iron Maiden
foto: kadr z wideo

Klipy kapeli zawsze ukazywały jak dobrym koncertowym zespołem jest Iron Maiden. Tak naprawdę oglądając teledyski formacji ciężko usiedzieć w jednym miejscu, bo słysząc taką potężną dawkę energii od razu chce się skakać pod sam sufit.

A gdyby tak wykorzystać w klipach animowanego stwora Eddiego? Kreatura jest niezwykle fotogeniczna i straszy wszystkie dzieciaki z plakatów i okładek płyt, więc świetnie nadałaby się do upiornego klipu.

Na taki pomysł wpadł brazylijski animator Val Andrade. Stworzył on swoją wizję wideo do numeru „Blood Brothers” z płyty „Brave New World”.

Eddie to całkiem sympatyczny gość, który jest nawet skłonny do wzruszeń:

Jak widać twórca się postarał i Ci, którym szatan do końca nie wyjadł serca, mogą nieco się wzruszyć. Jak widać, nawet najmniej urodziwe stworzenie jest zdolne do uczuć.

Val Andrade jest odpowiedzialny za całą serię animowanych klipów do takich numerów, jak „Powerslave” czy „Aces High”. Zerknijcie również na teledysk stworzony do „The Number Of The Beast”:

Animowany fanowski klip to dobry sposób na to, żeby pokazać swoją miłość do zespołu. Można by wyliczać cały dzień takie właśnie dzieła, które powstały do utworów m.in. kapel Foo Fighters czy Faith No More.

Jak widać wielbiciele formacji są niezwykle pomysłowi i tworzą ciekawe rzeczy, by udowodnić, że są najwierniejszymi fanami.

Jak oceniacie animowany klip do „Blood Brothers”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Iron Maiden Duperele