Ann Wilson (Heart): Chris Cornell często żartował o samobójstwie w hotelu

Maciej Koprowicz
06.07.2018 10:47
Ann Wilson (Heart): Chris Cornell często żartował o samobójstwie w hotelu Fot. Gonzales Photo/Photoshot/REPORTER/EAST NEWS

Wokalista Soundgarden, który w 2017 popełnił samobójstwo przez powieszenie, miał bardzo mroczne poczucie humoru. Jeden z jego żartów okazał się proroczy.

Chris Cornell, frontman takich zespołów, jak Soundgarden, Temple Of The Dog i Audioslave zmarł śmiercią samobójczą 18 maja 2017. Po koncercie w Detroit powiesił się w łazience swojego pokoju hotelowego, używając do tego linki do ćwiczeń.

Śmierć Chrisa Cornella była szokiem dla całego muzycznego świata także dlatego, że zdarzyła się tak niespodziewanie i nic na nią nie wskazywało. Muzyk aktywnie koncertował i nagrywał muzykę – zdążył jeszcze zarejestrować piosenkę do filmu „The Promise”.

Jednak osoby, które Chrisa znały, wspominają, że zawsze był w nim pewien mrok. Wokalistka zespołu Heart, Ann Wilson w wywiadzie dla „Rolling Stone” opowiedziała o dosłownie wisielczych żartach, którymi Cornell rzucał w prywatnych rozmowach.

Śmierć Chrisa mnie poruszyła, ale nie byłam aż tak zaskoczona. Zawsze miał wisielczy humor w kwestii samotności w hotelowych pokojach. Mawiał: „Jedyną rzeczą, jaką tu brakuje, jest sznur”. Odpowiadaliśmy: „Och, Chris”. A on: „Jestem zbyt zmęczony, trasa jest zbyt ciężka, nie ma prywatności”. Miał mroczne poczucie humoru.

Znałam Chrisa, wiedziałam, jaki był. Był skomplikowaną osobą. Piękną, ale ciągle siłującą się z życiem.

Ann Wilson – „Immortal”

Wokalistka Heart 14 września 2018 wyda solowy cover album „Immortal”, w hołdzie słynnym muzykom, którzy zmarli w ostatnich latach, w tym Davidowi Bowiemu, Tomowi Petty’emu, Leonardowi Cohenowi i właśnie Cornellowi. Dorobek Chrisa reprezentuje na nim utwór Audioslave, „I Am The Highway”.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.