Anthony Kiedis nie chciałby współpracować z Dave'em Grohlem

Jakub Gańko
07.06.2016 11:43
Anthony Kiedis nie chciałby współpracować z Dave'em Grohlem Fot. London Entertainment / Splash / East News + AFP / East News

...a Chad Smith nie chciałby grać z Axlem Rose'em. Co jeszcze wyjawili muzycy Red Hot Chili Peppers podczas wizyty na Rock am Ring 2016?

Anthony Kiedis odwiedził Niemcy ze swoim zespołem pierwszy raz od czterech lat w ramach festiwalu Rock am Ring 2016. Choć tegoroczna edycja nie należała do szczęśliwych - już pierwszego dnia uczestników zaskoczyła burza, a wskutek uderzenia pioruna rannych zostało kilkadziesiąt osób - Red Hot Chili Peppers zdążył zagrać swój występ promujący krążek „The Getaway”, który ukaże się na rynku 17 czerwca 2016 roku.

Muzycy nie tylko zdołali przedstawić publiczności wiązankę swoich największych przebojów oraz dwa znane nam już z nadchodzącego wydawnictwa utwory - tytułowy oraz „Dark Necessities” - lecz także udzielili kilku interesujących wywiadów. W jednym z nich wokalista wyznał, że wcale nie czuje się gwiazdą rocka, a na potwierdzenie tych słów przyznał, że nie chciałby współpracować z Davem Grohlem.

Nie, to się nigdy nie wydarzy. Podziwiam jego robotę, uważam, że jest fantastycznym bębniarzem i uwielbiam jego grę, ale po prostu nie. Nie widzę naszej współpracy.

Czemu twórcy „Californication” nie chcieliby zagrać czegoś z liderem Foo Fighters? Biorąc pod uwagę, że muzykom nie wyszła również współpraca z Davidem Bowiem, być może jest to szerszy problem. Szczególnie że przecież do Dave'a Grohla dołączał już sam Chad Smith, wykonując z nim utwór „Stay with Me” zespołu The Faces.

Teraz jednak perkusista dorzucił kolejne nazwisko, z którym nie chciałby współpracować, odpowiadając na podobny test na gwiazdę rocka...

Nie, uwielbiam Guns N' Roses, ale Axl wydaje się być ciężki w obyciu. Nie chciałbym z nim pracować.

Stanowisko Anthony'ego Kiedisa w zespole wydaje się więc być raczej bezpieczne. Smith uspokoił również, że Will Ferrell, do którego tak często jest porównywany, nie miał żadnego wpływu na kształt „The Getaway”.

Pełną rozmowę z muzykami Red Hot Chili Peppers obejrzycie poniżej:

Chad Smith był na Rock am Ring 2016 również źródłem jeszcze jednej ciekawej informacji. Jak doniosła jedna z fanek, której udało się go spotkać, perkusista wyznał jej, że zostaną wydane 3 tzw. „strony B” z albumu „The Getaway”. Czy chodziło mu o 3 utwory, czy też 3 single, które będą zawierały dodatkowe kawałki - tego na razie nie wiemy.

Warto jednak pamiętać, że na krążku znajdzie się zaledwie 13 kompozycji, podczas gdy Red Hot Chili Peppers chwalił się, że skomponował ich ponad 30. A jak pokazały dwa poprzednie albumy formacji, nie lubi ona chomikować takich odrzutów w swoich archiwach...

Z kim chcielibyście usłyszeć Red Hot Chili Peppers?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.