12.06.2016 14:43

Anthony Kiedis zadebiutował jako basista RHCP

Wokalista Red Hot Chili Peppers zupełnie niespodziewanie postanowił chwycić za gitarę basową i zagrać razem ze swoimi kolegami z zespołu.

Anthony Kiedis zadebiutował jako basista RHCP
foto: kadr z wideo

Na koncertach z reguły nie rozstaje się z mikrofonem, więc fani zgromadzeni pod sceną na festiwalu Pinkpop, który odbył się 10 i 11 czerwca 2016 w holenderskim Landgraaf, musieli być mocno zaskoczeni. Zwłaszcza, że Anthony Kiedis w ostatnim czasie nie był w najlepszej formie. 14 maja 2016 Red Hot Chili Peppers odwołał koncert, a jego wokalista trafił do szpitala. Najwyraźniej sprawdziły się jednak słowa Chada Smitha, który zapewnił zaniepokojonych fanów, że „Anthony to bardzo silny gość i wróci do grania w lepszym stanie niż kiedykolwiek”.

Zobaczcie, jak na basie radzi sobie wokalista amerykańskiej grupy.

Zdecydowanie lepszą formę może potwierdzić również wideo z koncertu, które grupa zamieściła na swoim Instagramie. Widać na nim, że Anthony Kiedis ma już siłę skakania i dobrej zabawy na scenie.

Podczas koncertu zespół po raz pierwszy zagrał na żywo swój najnowszy utwór „We Turn Red”, który - podobnie jak numery „The Getaway” i „Dark Necessities” - promują nadchodzący album grupy „The Getaway”. Na płycie ma się znaleźć 13 utworów, a premiera krążka została zaplanowana na 17 czerwca 2016 roku. Muzycy Red Hot Chili Peppers potwierdzili jedno - na longplayu nie usłyszymy wyników współpracy kapeli z Dave'em Grohlem. Grupę podczas nagrań wspierał Nigel Godrich, producent Radiohead.

Grupa pojawi się za to na scenie w Polsce podczas Open’er Festival 2016 w Gdyni 30 czerwca 2016 roku. Prawdopodobnie publiczność zgromadzona na terenie lotniska Babie Doły będzie miała okazję usłyszeć któryś z nowych kawałków zespołu.

Jak według Was Anthony Kiedis sprawdził się w grze na gitarze basowej?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News Red Hot Chili Peppers