23.10.2015 14:10

Anthrax nowym numerem uderza w religijny ekstremizm

„Evil Twin” to tytuł nowego utworu Anthrax, który znajdzie się na długo oczekiwanym, jedenastym albumie grupy. W numerze muzycy wyrażają swoje zdanie na temat radykalnych poglądów. Zobaczcie ich najnowsze lyric video.

Anthrax nowym numerem uderza w religijny ekstremizm
foto: kadr z wideo

Chociaż na nowy album grupy przyjdzie nam poczekać do 2016 roku, to wiadomości z obozu Anthrax napawają optymizmem. Muzycy napisali już prawie dwadzieścia utworów na następcę „Worship Music”, zaprezentowali także „Evil Twin” - pierwszy numer z nadchodzącego wydawnictwa:

Muzycznie „Zły bliźniak” nie jest dużym zaskoczeniem dla fanów Anthrax - to klasyczny thrashmetalowy, zagrany w szybkim tempie kawałek z ostrymi riffami. Tak na temat kompozycji wypowiedział się Charlie Benante, perkusista zespołu:

"

O tak, riff otwierający jest naprawdę złowieszczy. Mieliśmy trasę z Death Angel i Exodus, więc miałem mocno „thrashowy” stan umysłu kiedy zacząłem pisać riffy do tego kawałka. Sądzę, że razem z tekstem Scotta i melodią Franka uzyskaliśmy naprawdę dobry, metalowy klimat w starym stylu. "

Basista Frank Bello dodał, że ten utwór „błaga o to, żeby być granym na żywo”. Jeśli chodzi o warstwę tekstową, numer mocno uderza w religijnych ekstremistów, a duży wpływ na Scotta Iana miały wydarzenia w redakcji paryskiego tygodnika „Charlie Hebdo”:

"

Masakra w redakcji „Charlie Hebdo” bardzo na mnie wpłynęła, tak samo jak wszystkie inne strzelaniny, do których dochodzi w szkołach i kinach. Nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego ktoś myśli, że to jest rzecz, którą należy zrobić. „Pokażę światu, uszczęśliwię mojego boga”. To całkowita bzdura.  "

Scott dodał, że nie przeszkadza mu religia, a ludzie, którzy wykorzystują ją do realizacji swoich zbrodniczych planów:

"

Nie leży w mojej intencji czepianie się religii, ale ekstremistów, którzy chcą być oskarżycielami, sędziami i katami jednocześnie dla niewierzących w to samo co oni. Sądzę, że to jest właśnie ten „zły bliźniak” człowieczeństwa. Pisanie o tym tekstów to mój jedyny sposób na katharsis. "

Produkcją nowej, jedenastej płyty Anthrax ponownie ma się zająć Jay Ruston - grupa współpracowała z nim przy okazji albumu „Worship music”. Po raz pierwszy w materiale studyjnym pojawi się gitarzysta Jon Donais, który zastąpił Roba Caggiano.

Podoba Wam się zapowiedź nowego albumu Anthrax?

Michał Miernik
Tagi: Rock News Anthrax