03.03.2016 12:06

Anthrax pokazał brutalny klip w stylu „Gry o tron”

Grupa Scotta Iana zaprezentowała teledysk do utworu „Blood Eagle Wings”. Zobaczcie krwawy klip promujący płytę „For All Kings”.

Anthrax pokazał brutalny klip w stylu „Gry o tron”
foto: kadr z wideo

Teledysk wyreżyserował Jack Bennett, który współpracował już z gitarzystą Anthrax przy produkcji „Blood and Guts with Scott Ian”. Wystąpił w nim znany z obrazów Gregga Arakiego i roli strasznego królika w filmie „Donnie Darko” aktor James Duval. W pomniejszych rolach możemy zobaczyć twórcę „Metalocalypse” Brendona Smalla oraz komika Briana Posehna. Jest też w nim szkieletowy król, który może kojarzyć się z kreskówką „He-Man”.

Klip przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom kina gore oraz mrocznego fantasy. Krew przelewa się w nim co chwila, nie brakuje też odcinania głów i brutalnego odrywania kończyn. Twórcy ewidentnie inspirowali się serialami pokroju „Gry o tron”, wykorzystując pełne przemocy realia fantasy do ukazania bezlitosnych mechanizmów społeczno-politycznych.

Teledysk obejrzycie poniżej:

„Blood Eagle Wings” to siódmy utwór na 11. krążku Anthrax i zarazem najdłuższa zawarta na nim kompozycja. Wybór na singiel dość kuriozalny, ale zespół jest z niej autentycznie dumny, o czym przekonywał w wywiadach sam Scott Ian, wychwalając jego wielowątkową strukturę i dramatyczne zmiany tempa.

"

Ten utwór to prawdziwe arcydzieło. Myślę, że to największe osiągnięcie w naszej karierze. To najbardziej rozbudowana i wspaniała rzecz, jaką kiedykolwiek skomponowaliśmy. "

Muzyk jest równie zadowolony z teledysku, który udało się zrealizować. Jego zdaniem doskonale oddaje myśl przewodnią, którą było zwrócenie uwagi na to, że każde wielkie miasto - Londyn, Rzym, Paryż, Nowy Jork - żyje dzięki temu, ilu ludzi poświęciło za nie własną krew. Pomysł rozwinął reżyser Jack Bennett.

"

Zbudowaliśmy salę tortur zaraz pod pomieszczeniem króla, który tylko patrzy przez kraty w podłodze na swoje „zabawki”. Chodziło nam o ukazanie władzy nad tymi ludźmi. Klip jest bardzo brutalny i mamy w nim wiele wymyślnych tortur, ale to wszystko oddaje naszą myśl, że postęp też jest brutalny. Cywilizacja rozwija się przy użyciu przemocy. "

Płyta „For All Kings” trafiła na rynek 26 lutego 2016 roku. Krążek promowały wcześniej utwory „Evil Twin” i „Breathing Lightning”. Album doczekał się limitowanej edycji ze specjalną talią kart.

Jak Wam się podoba teledysk do „Blood Eagle Wings”?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Anthrax