14.11.2016 09:46

Anthrax w akustycznej wersji „Breathing Lightning”

Nowojorska kapela zagrała akustyczną wersję utworu „Breathing Lightning”. Jak zwykle w podobnych przypadkach, także tym razem brzmienie złagodzonej wersji agresywnego w oryginale utworu jest niezmiernie interesujące.

Anthrax w akustycznej wersji „Breathing Lightning”
foto: kadr z wideo

Na początku lutego 2016 roku thrashmetalowy Anthrax wypuścił „For All Kings”. Jedenasty album kapeli spotkał się z dobrym przyjęciem zarówno ze strony krytyków, jak i fanów. Jeden z kawałków promujących tę płytę, „Breathing Lightning” został zaprezentowany w zgoła innej odsłonie niż wersja zawarta na płycie. Kapela zagrała w teksańskim radio akustyczną interpretację tego utworu.

Joey Belladonna zaprezentował się świetnie za mikrofonem w spokojniejszej wersji utworu. Nie odszedł zbyt mocno od oryginalnego wykonania, jednak jego głos doskonale wpasował się w łagodniejsze wykonanie „Breathing Lightning”. Wokalista zaprezentował ciekawą odmianę dla swojej pierwotnej interpretacji kawałka, a jednocześnie nie wpadł w pułapkę i nie ograniczył się do rzewnego nucenia linii wokalnych.

Za dodatkowe wokale odpowiada Frank Bello, który zagrał także na czterostrunowym akustycznym basie. Charlie Benante, na co dzień perkusista formacji dla odmiany wystąpił tym razem na gitarze akustycznej. Za ten sam instrument chwycili także gitarzyści Scott Ian oraz Jonathan Donais, który jest też założycielem grupy Shadows Fall, a od 2013 roku pełnoprawnym członkiem „Wąglika”.

Posłuchajcie „Breathing Lightning” zagranego bez perkusji i gitar elektrycznych:

Kapeli ta wersja kawałka przypadła do gustu tak bardzo, że postanowili uczynić ją oficjalnym singlem radiowym, dlatego możemy spodziewać się, że usłyszymy go jeszcze nie raz. W takiej odsłonie utworu można słuchać na przedświątecznych zakupach między piosenkami Mariah Carey czy przez jednych ukochanego, przez innych znienawidzonego „Last Christmas”.

Przez ostatni rok Anthrax ostro koncertował promując ostatni album, z którego pochodzi „Breathing Lightning”. Nowojorska kapela w ciągu tego okresu zawitała także do Polski, gdzie 3 lipca 2016 roku na Stadionie Miejskim we Wrocławiu supportowała inną legendę metalu - Iron Maiden.

Podoba Wam się delikatniejsza wersja „Breathing Lightning”?

Maciej Daszuta
Tagi: Rock News Anthrax