13.06.2019 10:06

Anthrax zagrał na koncercie utwór "Now It's Dark" pierwszy raz od 27 lat

Publiczność zebrana na koncercie Anthrax w Niemczech miała okazję usłyszeć utwór "Now It's Dark" na żywo. Muzycy nie grali go 27 lat.

Anthrax
foto: Karol Makurat/REPORTER

"Now It's Dark" to utwór z czwartej płyty studyjnej grupy Anthrax - "State of Euphoria" z 1988 roku. Muzycy przestali grać kompozycję na żywo aż 27 lat temu, jednak 30-lecie wydania wspomnianego albumu zmobilizowało zespół do zmian w aktualnej setliście.

Anthrax zagrał Now It's Dark pierwszy raz od 27 lat

8 czerwca 2019 roku Anthrax zagrał w Batschkapp w Niemczech. Dzień później z kolei muzycy zasilili skład Rock Hard Festival w Gelsenkirchen. Niemieccy fani podczas obu koncertów mieli okazję wysłuchać na żywo niemal zapomnianego już utworu "Now It's Dark”. 

W rozmowie z "Rock Hard", gitarzysta Anthrax Scott Ian powiedział, że bardzo cieszy się, że znowu będzie mógł grać utwór z "State of Euphoria".

"

Będę szczery - byłem zdenerwowany. Nie ćwiczyliśmy tego. Zagraliśmy ten numer tylko raz na próbie dźwięku. Wszyscy przypominaliśmy sobie utwór tylko w domu, zanim wyjechaliśmy na koncerty. Myślę, że każdy z nas był bardzo podekscytowany z powrotu tej kompozycji do naszej setlisty. Podczas tego koncertu właśnie "Now It's Dark" wypadł najlepiej, jak coś zupełnie nowego. To było, wiesz "Wow!". "

Nergal zaatakował Scotta Iana z Anthraxu mieczem świetlnym z „Gwiezdnych wojen”
Nergal zaatakował Scotta Iana z Anthraxu mieczem świetlnym z „Gwiezdnych wojen”
Przeczytaj także Nergal zaatakował Scotta Iana z Anthraxu mieczem świetlnym z „Gwiezdnych wojen”

Muzyk stwierdził też, że być może dzięki temu posunięciu, zespół będzie grał zapomniane kawałki częściej.

"

Kto wie, może to czas powrotu do innych piosenek, których nie graliśmy od lat chociażby tych z płyty "Persistence Of Time". W przyszłym roku mija 30 lat od wydania albumu. Nie będziemy go grali w całości, ale byłoby fajnie wrócić do niektórych numerów z tego krążka. "

Zobacz też: Który swój kawałek Anthrax uważa za najbardziej niedoceniany? 

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Anthrax