22.08.2018 13:57

Jak smakuje muzyka? Nowa aplikacja stworzy drinki o smaku ulubionego utworu

Zapomnijcie o zwykłych drinkach. Oto aplikacja, która sprawi, że każdy z nas wypije trunek, który idealnie pasować będzie do naszego gustu muzycznego.

Drinki o smaku ulubionej piosenki
foto: shutterstock.com

Muzyka i alkohol to bardzo dobre połączenie. W końcu nie ma to jak dobry drink podczas tanecznej imprezki czy kraftowe piwo na fajnym koncercie. A co, gdyby zamiast znanych i oklepanych drinków serwowano trunki, które świetnie współgrają z muzyką, którą lubimy? Dobieranie alkoholu do jedzenia nie jest niczym nowym, ale sugerowanie się muzyką przy wyborze koktajlu to dosyć świeży pomysł.

Brzmi to trochę jak z filmu sci-fi, ale technologia tak szybko idzie do przodu, że rzeczywiście może stać się to codziennością. Aplikacja Squeeze Music stworzona przez japońską firmę Nomura będzie dopasowywać konkretny smak do nastroju piosenki. Łatwo się domyślić, że wesołe utwory wiążą się ze słodkim smakiem, zaś smutne oczywiście z gorzkim. Kwaśny smak odpowiada energicznej muzyce, ostry romantyzmowi, zaś sentymentalne dźwięki będą smakować słono. Podczas odsłuchu utworu aplikacja będzie mieszać odpowiednie smaki związane z emocjami jakie niesie ze sobą dany kawałek.

Drinki o smaku ulubionej piosenki

Czy fani np. twórczości Joy Division dadzą radę wypić taki trunek? Zobaczcie, jak działa ta aplikacja:

Akinori Goto, który jest jedną z osób odpowiedzialnych za aplikację, widziałby swój wynalazek na festiwalach muzycznych. Każdy uczestnik imprezy mógłby skosztować trunek, który byłby związany z twórczością danego artysty. Kto wie, może niektóre drinki na stałe wpiszą się w barowe menu.

Zanim jednak wynalazek wejdzie w życie możemy sięgnąć po alkohole dla prawdziwych fanów rocka i metalu, czyli trunki sygnowane logo naszych ulubionych zespołów m.in. Iron Maiden czy Motorhead.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele