Apocalyptica: Cieszymy się, że mamy jednego wokalistę [VIDEO]

Urszula Drabińska
20.04.2015 12:40
Apocalyptica: Cieszymy się, że mamy jednego wokalistę [VIDEO] Fot. Antyradio.pl

Jak doszło do spotkania Apocalyptiki i Franky Pereza? Odpowiedź w wideo wywiadzie z Perttu Kivilaakso i Franky Perezem dla Antyradio.pl.

20 kwietnia 2015 roku ukazała się nowa płyta fińskich metalowych wiolonczelistów pt. „Shadowmaker”. Z tej okazji porozmawialiśmy chwilę z Perttu Kivilaakso i Franky Perezem. Jak to się stało, że Amerykanin dołączył do Finów?

Zaczęliśmy rozważać pracę nad kolejnym, ósmym albumem studyjnym. Po tym wszystkim, co przeszliśmy, poczuliśmy bardzo wyraźnie, że chcemy zaangażować swojego wokalistę, który w pewien sposób należałby do Apocalyptiki. Chcieliśmy tylko jednego gościa, który nagrałby album. Mieliśmy bardzo jasną wizję, bez zbytniego zawracania sobie głowy.

Muzyk docenia oczywiście każdego artystę, z którym wcześniej współpracował. Jednak było z tym za dużo zamieszania.

Nie byliśmy w stanie właściwie zaprezentować utworów przed publicznością na żywo. To było oczywiste, że nigdy nie ruszymy w trasę z artystami, z którymi współpracowaliśmy.

Apocalyptica zrobiła „ciche” przesłuchanie, by zaangażować jednego człowieka. O Frankym słyszeli już wcześniej, więc postanowili go sprawdzić. A kiedy on po raz pierwszy natknął się na nich? Posłuchajcie!

Członkowie zespołu czują się, jakby amerykański wokalista był z nimi od zawsze. Współpraca układa im się świetnie. Czy nie żałują, że nie spotkali się wcześniej?

Jesteśmy szczęśliwi z powodu każdego kroku, który zrobiliśmy, a który doprowadził nas do tej chwili.

A jak Franky odnajduje się wśród szalonych Finów? Gdy pierwszy raz połączył się z nimi na Skypie, byli… nadzy.

To jeszcze nie koniec. Sprawdźcie koniecznie kolejne dwie części wywiadu z Apocalyptiką. Dowiecie się z nich między innymi, jak pracowało się z producentem Nickiem Raskulineczem, jaki był wkład Franky’ego Pereza, który pojawił się, gdy cała muzyka była gotowa, w tworzenie płyty „Shadowmaker” oraz czy muzycy nie boją się, jak fani przyjmą płytę z jednym wokalistą.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.