20.04.2015 12:40

Apocalyptica: Cieszymy się, że mamy jednego wokalistę [VIDEO]

Jak doszło do spotkania Apocalyptiki i Franky Pereza? Odpowiedź w wideo wywiadzie z Perttu Kivilaakso i Franky Perezem dla Antyradio.pl.

Apocalyptica: Cieszymy się, że mamy jednego wokalistę [VIDEO]
foto: Antyradio.pl

20 kwietnia 2015 roku ukazała się nowa płyta fińskich metalowych wiolonczelistów pt. „Shadowmaker”. Z tej okazji porozmawialiśmy chwilę z Perttu Kivilaakso i Franky Perezem. Jak to się stało, że Amerykanin dołączył do Finów?

"

Zaczęliśmy rozważać pracę nad kolejnym, ósmym albumem studyjnym. Po tym wszystkim, co przeszliśmy, poczuliśmy bardzo wyraźnie, że chcemy zaangażować swojego wokalistę, który w pewien sposób należałby do Apocalyptiki. Chcieliśmy tylko jednego gościa, który nagrałby album. Mieliśmy bardzo jasną wizję, bez zbytniego zawracania sobie głowy. "

Muzyk docenia oczywiście każdego artystę, z którym wcześniej współpracował. Jednak było z tym za dużo zamieszania.

"

Nie byliśmy w stanie właściwie zaprezentować utworów przed publicznością na żywo. To było oczywiste, że nigdy nie ruszymy w trasę z artystami, z którymi współpracowaliśmy. "

Apocalyptica zrobiła „ciche” przesłuchanie, by zaangażować jednego człowieka. O Frankym słyszeli już wcześniej, więc postanowili go sprawdzić. A kiedy on po raz pierwszy natknął się na nich? Posłuchajcie!

Członkowie zespołu czują się, jakby amerykański wokalista był z nimi od zawsze. Współpraca układa im się świetnie. Czy nie żałują, że nie spotkali się wcześniej?

"

Jesteśmy szczęśliwi z powodu każdego kroku, który zrobiliśmy, a który doprowadził nas do tej chwili. "

A jak Franky odnajduje się wśród szalonych Finów? Gdy pierwszy raz połączył się z nimi na Skypie, byli… nadzy.

To jeszcze nie koniec. Sprawdźcie koniecznie kolejne dwie części wywiadu z Apocalyptiką. Dowiecie się z nich między innymi, jak pracowało się z producentem Nickiem Raskulineczem, jaki był wkład Franky’ego Pereza, który pojawił się, gdy cała muzyka była gotowa, w tworzenie płyty „Shadowmaker” oraz czy muzycy nie boją się, jak fani przyjmą płytę z jednym wokalistą.

Urszula Drabińska
Tagi: Wywiady Apocalyptica Anty TV Franky Perez Perttu Kivilaakso