Apocalyptica stworzyła nowy utwór na podstawie DNA Finów

Aleksandra Degórska
14.11.2017 11:02
Apocalyptica stworzyła nowy utwór na podstawie DNA Finów Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Wszystko z okazji 100. rocznicy niepodległości Finlandii. Sprawdźcie, jak prezentuje się kawałek zatytułowany „The Symphony Of Extremes”.

Eicca Toppinen, skomponował utwór na podstawie próbek DNA zebranych w Finlandii przez genetyków. Piosenka jest częścią kampanii Visit Finland. W ramach projektu The Symphony Of Extremes - Born From Finnish DNA Finowie świętują 100. rocznicę niepodległości.

Paavo Virkkunen z Visit Finland tak wypowiedział się na temat tej kampanii:

Finowie to naród pełen sporych kontrastów - w obrębie pór roku, natury i ludzi. Autentyczność to główny trend w turystyce i podróżnicy są szczególnie zainteresowani opowieściami i stylem życia lokalnej społeczności. Kampania łączy to wszystko w fascynującą, prawdziwą opowieść dotyczącą nauki i sztuki.

Posłuchajcie zatem, jak prezentuje się utwór „The Symphony Of Extremes” w wykonaniu grupy Apocalyptica:

Muzyka i DNA Finów? Twórcy postanowili pokazać, jak to w ogóle jest możliwe:

Finowie w 2017 świętują dwudziestolecie „Plays Metallica by Four Cellos” ze specjalnymi koncertami m.in. w Szczecinie i Wacken. Od 2003 roku zespół tworzą trzej wiolonczeliści oraz perkusista: Eicca Toppinen, Paavo Lötjönen, Perttu Kivilaakso oraz Mikko Sirén. natomiast od 2014 roku z zespołem w studiu i na żywo współpracuje wokalista Franky Perez, były gitarzysta Scars On Broadway, grający z m.in. Slashem, Camp Freddy i coverband Carnival of Dogs. 

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.