14.11.2017 11:02

Apocalyptica stworzyła nowy utwór na podstawie DNA Finów

Wszystko z okazji 100. rocznicy niepodległości Finlandii. Sprawdźcie, jak prezentuje się kawałek zatytułowany „The Symphony Of Extremes”.

Apocalyptica stworzyła nowy utwór na podstawie DNA Finów
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Eicca Toppinen, skomponował utwór na podstawie próbek DNA zebranych w Finlandii przez genetyków. Piosenka jest częścią kampanii Visit Finland. W ramach projektu The Symphony Of Extremes - Born From Finnish DNA Finowie świętują 100. rocznicę niepodległości.

Paavo Virkkunen z Visit Finland tak wypowiedział się na temat tej kampanii:

"

Finowie to naród pełen sporych kontrastów - w obrębie pór roku, natury i ludzi. Autentyczność to główny trend w turystyce i podróżnicy są szczególnie zainteresowani opowieściami i stylem życia lokalnej społeczności. Kampania łączy to wszystko w fascynującą, prawdziwą opowieść dotyczącą nauki i sztuki. "

Posłuchajcie zatem, jak prezentuje się utwór „The Symphony Of Extremes” w wykonaniu grupy Apocalyptica:

Muzyka i DNA Finów? Twórcy postanowili pokazać, jak to w ogóle jest możliwe:

Finowie w 2017 świętują dwudziestolecie „Plays Metallica by Four Cellos” ze specjalnymi koncertami m.in. w Szczecinie i Wacken. Od 2003 roku zespół tworzą trzej wiolonczeliści oraz perkusista: Eicca Toppinen, Paavo Lötjönen, Perttu Kivilaakso oraz Mikko Sirén. natomiast od 2014 roku z zespołem w studiu i na żywo współpracuje wokalista Franky Perez, były gitarzysta Scars On Broadway, grający z m.in. Slashem, Camp Freddy i coverband Carnival of Dogs. 

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Apocalyptica