17.04.2015 08:30

Apocalyptica udostępniła cały album do odsłuchu

Posłuchajcie nowej płyty Finów „Shadowmaker”, nagranej z jednym wokalistą – Frankym Perezem!

Apocalyptica udostępniła cały album do odsłuchu
foto: materiały prasowe

„Shadowmaker” ukaże się w Polsce 20 kwietnia 2015 roku. Perttu Kivilaakso w wywiadzie wideo dla Antyradio.pl, który zobaczyć będziecie mogli już w dniu premiery albumu, zdradził, czy Apocalyptica obawia się, jak fani go przyjmą.

"

Nie możemy się obawiać takich rzeczy. Nigdy się nie obawialiśmy, to nie pierwszy raz, kiedy Apocalyptica wybrała śmiałą drogę. Cały ten pomysł, by zacząć grać Metallikę na wiolonczelach to było piekielnie głupie. Tylko idioci mogli zrobić coś takiego. "

Sprawdźcie, czy nowa płyta z jednym wokalistą przypadnie Wam do gustu.

Tutaj odsłuchacie „Shadowmaker” Apocalyptiki.

Finowie wpierw wykonywali utwory instrumentalne, później przez wiele lat nagrywali poszczególne kompozycje z różnymi wokalistami. Jak doszło do tego, że w końcu zapragnęli stać się prawdziwym zespołem?

"

Chcieliśmy tylko jednego gościa, który nagrałby album. Mieliśmy bardzo jasną wizję, bez zbytniego zawracania sobie głowy. To znaczy… Uwielbiam każdego artystę, z którym współpracowaliśmy, ale to było zamieszanie. "

Franky Perez był dla nich wyborem idealnym.

"

Jego głos był w naszych głowach, jeszcze zanim zaczęliśmy szukać wokalisty. Jest bardzo wszechstronny. Potrafi śpiewać w wielu stylach. Doskonale pasuje do Apocalyptiki. "

A jak jemu nagrywało się z szalonymi Finami? Czy zgodził się na współpracę bez wahania? Jak producent płyty Nick Raskulinecz (wcześniej Foo Fighters, Deftones, Mastodon) wpłynął na efekt końcowy? Odpowiedzi na te pytania (i wiele innych) już w poniedziałek 20 kwietnia na Antyradio.pl.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Apocalyptica Franky Perez