11.05.2016 10:00

Apocalyptica udostępniła klip do „Battery” Metalliki

Zespół zaprezentował kolejny cover thrashmetalowego zespołu. Zobaczcie, jak prezentuje się teledysk do tego numeru!

Apocalyptica udostępniła klip do „Battery” Metalliki
foto: kadr z wideo

Pierwszy album wiolonczelistów zatytułowany „Plays Metallica by Four Cellos” ukazał się 10 maja 1996 roku i znalazły się na nim covery słynnych numerów Metalliki. Finowie postanowili hucznie obchodzić 20-lecie tego krążka wydając reedycję płyty oraz wybierając się w trasę koncertową, w ramach której zagrają w 2017 roku dwa koncerty w Polsce.

Zremasterowany krążek ukaże się 22 lipca 2016 roku i doczeka się specjalnej wersji winylowej. Płyta zostanie wzbogacona o covery Seek and Destroy, „Battery” oraz nową wersję Nothing Else Matters.

Zobaczcie, jak prezentuje się klip do utworu pochodzącego z płyty „Master of Puppets”:

„Plays Metallica by Four Cellos” był nowym spojrzeniem na twórczość Metalliki. Na albumie znalazły się kompozycje z płyt „Ride the Lightning”, „Master of Puppets”, „...And Justice for All” i „Metallica”, które otrzymały drugie życie dzięki fińskim wirtuozom.

Choć początkowo artyści nie byli przekonani do tego, by wydać album wypełniony coverami Metalliki ulegli jednak namowom wytwórni i jak się z biegiem czasu okazało był to strzał w dziesiątkę.

Dyskografię zespołu zamyka album „Shadowmaker”, który ukazał się w kwietniu 2015 roku. Z tego właśnie krążka pochodzą utwory „Cold Blood” czy „House Of Chains”. Była to pierwsza płyta zespołu, w której pojawił się tylko jeden wokalista Franky Perez.

W ramach promocji ostatniego krążka formacja do końca 2016 roku gra szereg koncertów. Ci, którzy nie chcą czekać do przyszłorocznych występów zespołu mogą się wybrać na Przystanek Woodstock, bowiem Apocalyptica zagra w ramach tego festiwalu. 22. edycja imprezy odbędzie się w dniach 14-16 lipca 2016 roku.

Finowie często odwiedzają nasz kraj. Koncert na Przystanku Woodstock będzie 23. występem muzyków w Polsce. Ostatni raz zaprezentowali się w październiku 2015 roku. Zespół zagrał wówczas koncerty w krakowskiej Hali Wisły oraz na warszawskim Torwarze.

Jak oceniacie „Battery” w wykonaniu grupy Apocalyptica?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Metallica Apocalyptica