Apocalyptica udostępniła klip do „Battery” Metalliki

Aleksandra Degórska
11.05.2016 10:00
Apocalyptica udostępniła klip do „Battery” Metalliki Fot. kadr z wideo

Zespół zaprezentował kolejny cover thrashmetalowego zespołu. Zobaczcie, jak prezentuje się teledysk do tego numeru!

Pierwszy album wiolonczelistów zatytułowany „Plays Metallica by Four Cellos” ukazał się 10 maja 1996 roku i znalazły się na nim covery słynnych numerów Metalliki. Finowie postanowili hucznie obchodzić 20-lecie tego krążka wydając reedycję płyty oraz wybierając się w trasę koncertową, w ramach której zagrają w 2017 roku dwa koncerty w Polsce.

Zremasterowany krążek ukaże się 22 lipca 2016 roku i doczeka się specjalnej wersji winylowej. Płyta zostanie wzbogacona o covery Seek and Destroy, „Battery” oraz nową wersję Nothing Else Matters.

Zobaczcie, jak prezentuje się klip do utworu pochodzącego z płyty „Master of Puppets”:

„Plays Metallica by Four Cellos” był nowym spojrzeniem na twórczość Metalliki. Na albumie znalazły się kompozycje z płyt „Ride the Lightning”, „Master of Puppets”, „...And Justice for All” i „Metallica”, które otrzymały drugie życie dzięki fińskim wirtuozom.

Choć początkowo artyści nie byli przekonani do tego, by wydać album wypełniony coverami Metalliki ulegli jednak namowom wytwórni i jak się z biegiem czasu okazało był to strzał w dziesiątkę.

Dyskografię zespołu zamyka album „Shadowmaker”, który ukazał się w kwietniu 2015 roku. Z tego właśnie krążka pochodzą utwory „Cold Blood” czy „House Of Chains”. Była to pierwsza płyta zespołu, w której pojawił się tylko jeden wokalista Franky Perez.

W ramach promocji ostatniego krążka formacja do końca 2016 roku gra szereg koncertów. Ci, którzy nie chcą czekać do przyszłorocznych występów zespołu mogą się wybrać na Przystanek Woodstock, bowiem Apocalyptica zagra w ramach tego festiwalu. 22. edycja imprezy odbędzie się w dniach 14-16 lipca 2016 roku.

Finowie często odwiedzają nasz kraj. Koncert na Przystanku Woodstock będzie 23. występem muzyków w Polsce. Ostatni raz zaprezentowali się w październiku 2015 roku. Zespół zagrał wówczas koncerty w krakowskiej Hali Wisły oraz na warszawskim Torwarze.

Jak oceniacie „Battery” w wykonaniu grupy Apocalyptica?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.