23.10.2015 12:28

Apocalyptica w perwersyjnym klipie

Fińska grupa ujawniła kolejny klip do utworu z płyty „Shadowmaker” wydanej w 2015 roku. Jak zaprezentowali się muzycy w nowej produkcji?

Apocalyptica w perwersyjnym klipie
foto: kar z wideo

Utwór „House Of Chains” pochodzi z najnowszego studyjnego albumu zespołu. „Shadowmaker” miał swoją premierę 17 kwietnia 2015 roku i znalazło się na nim dziesięć utworów. W lutym 2015 roku grupa opublikowała też wideo do utworu „Cold Blood”. Za produkcję najnowszego klipu odpowiadał Dave Warren.

Zobaczcie, jak wygląda teledysk zespołu.

Krążek został zrealizowany we współpracy z laureatem nagrody Grammy – producentem muzycznym Nickiem Raskulineczem, który pracował już wcześniej z takimi grupami, jak Foo Fighters, Stone Sour, System of a Down, Danzig, Killing Joke i Deftones. 

Na płycie można usłyszeć Franky'ego Pereza, byłego członka formacji Scars on Broadway. W wideowywiadzie dla Antyradio.pl Perez oraz Perttu Kivilaakso wyjaśnili, dlaczego zdecydowali się na współpracę i opowiedzieli, jak powstawał nowy krążek. Wioloneczelista przyznał, że po wielu latach tworzenia w końcu zespół zdecydował się na nagranie albumu z wokalistą.

"

Zaczęliśmy rozważać pracę nad kolejnym, ósmym albumem studyjnym. Po tym wszystkim, co przeszliśmy, poczuliśmy bardzo wyraźnie, że chcemy zaangażować swojego wokalistę, który w pewien sposób należałby do Apocalyptiki. Chcieliśmy tylko jednego gościa, który nagrałby album. Mieliśmy bardzo jasną wizję, bez zbytniego zawracania sobie głowy. "

Apocalyptica wystąpiła w Krakowie 8 października 2015 roku w ramach swojej europejskiej trasy o nazwie „Shadowmaker Tour 2015”. Dzień wcześniej zespół pojawił się w Warszawie na Torwarze.

Jak Wam się podoba nowy teledysk grupy?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News Apocalyptica