21.04.2015 09:48

Apocalyptica wybiera śmiałą drogę [VIDEO]

Jak powstawała płyta „Shadowmaker”? Posłuchajcie, co mówią Perttu Kivilaakso i Franky Perez w drugiej części wywiadu dla Antyradio.pl.

Apocalyptica wybiera śmiałą drogę [VIDEO]
foto: Antyradio.pl

Z pierwszych dwóch części wywiadów dowiedzieć się mogliście, dlaczego Apocalyptica zdecydowała się podjąć współpracę z jednym wokalistą oraz jak wyglądało ich pierwsze spotkanie.

Perttu Kivilaakso i Franky Perez opowiedzieli również, jak pracowało im się z producentem Nickiem Raskulineczem, odpowiedzialnym m.in. za płyty Deftones „Koi No Yokan”, Ghost Infestissumam” i Mastodona „Once More ‘Round the Sun”. Wokalista opowiedział ponadto, jaki był jego wkład w powstanie albumu „Shadowmaker”.

"

Cała muzyka była napisana. Jednak byli dla mnie bardzo szczodrzy i pozwolili mi przybić swoją pieczęć. (...) Jak powiedział Perttu, chcieli poczuć się jak zespół, doświadczyć tego. Nie da się tego zrobić, jeśli każdy nie przyłoży się choćby w małym stopniu. "

Apocalyptica zdecydowała się nagrać pierwszy album z jednym wokalistą, lecz na „Shadowmaker” znalazły się także utwory typowo instrumentalne. Dlaczego?

"

Od powstania to grupa wiolonczelistów. To naturalne, że są momenty, są epickie momenty tylko z wiolonczelami. Jeśli chodzi o komponowanie tych utworów instrumentalnych, fakt, że mamy fajne, bardzo mocne i przystępne ścieżki z wokalem, dał nam więcej odwagi do szaleństw w instrumentalnym materiale. "

Czy muzycy boją się, jak ich dotychczasowi fani przyjmą tę płytę?

"

Nie możemy się obawiać takich rzeczy. Nigdy się nie obawialiśmy, to nie pierwszy raz, kiedy Apocalyptica wybrała śmiałą drogę. Cały ten pomysł, by zacząć grać Metallikę na wiolonczelach to było piekielnie głupie. Tylko idioci mogli zrobić coś takiego. "

Pod koniec wywiadu artyści zdradzili nam również, co dalej. Czy planują kolejny album i co teraz będzie z karierą solową Pereza?

Najnowszy album Apocalyptiki „Shadowmaker” ukazał się 20 kwietnia 2015 roku.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, obejrzyjcie koniecznie pierwsze części wywiadu z Perttu Kivilaakso i Franky Perezem!

Urszula Drabińska
Tagi: Wywiady Apocalyptica Anty TV Franky Perez Perttu Kivilaakso