05.10.2019 15:03

Apocalyptica z nową płytą i utworem. Jak brzmi "Ashes Of The Modern World"?

Fińska grupa muzyczna Apocalyptica powraca z nowym krążkiem. W sieci ukazał się klip do pierwszego utworu. Posłuchajcie, jak brzmi "Ashes Of The Modern World".

Foto: kadr z teledysku do utworu "Ashes Of The Modern World"/ Apocalyptica
Foto: kadr z teledysku do utworu "Ashes Of The Modern World"/ Apocalyptica

Apocalyptica powraca po czterech latach z nową płytą. "Cell-0" to dziesiąta płyta w dorobku fińskiego zespołu. W sieci pojawił się klip do utworu "Ashes Of The Modern World", promującego nowy krążek.

Apocalyptica z nową płytą i utworem. Jak brzmi "Ashes Of The Modern World"?

"Cell-0" to pierwszy od siedemnastu lat album instrumentalny w wykonaniu fińskiego kwartetu. Płyta ma się znacznie różnić od poprzednich dokonań artystów. Lider zespołu, Eicca Toppinen, opisał "Cell-0" słowami:

"

Nowe utwory mają tyle warstw i są tak złożone, że czasem ciężko dokładnie stwierdzić o czym są. Ale myślę że na tym polega piękno muzyki instrumentalnej, że słuchacz może doświadczać tych samych utworów na różne sposoby. To też jeden z powodów, dlaczego nie chcemy opowiadać o czym są nowe numery, zanim ludzie ich nie posłuchają. "

"Cell-0" zadebiutuje 10 stycznia 2020 roku. Tymczasem w sieci pojawił się klip do utworu "Ashes Of The Modern World", który prezentuje się następująco:

David Ellefson
David Ellefson
Przeczytaj także Basista Megadeth wyjaśnił, dlaczego zespół nie jest główną gwiazdą koncertów z Five Finger Death Punch

Za produkcję "Cell-0" odpowiada sam zespół Apocalyptica, miks zaś zawdzięczamy Andrew Schepsowi (Red Hot Chili Peppers, Metallica, Lana Del Rey, Black Sabbath). Nowa płyta dostępna będzie jako CD Mediabook, 2 LP, pakiety Deluxe oraz w formie elektronicznej. Polscy fani zespołu będą mieli szansę usłyszeć nowe utwory na żywo już 24 stycznia 2020, kiedy to Apocalyptica wraz z grupą Sabaton zagra koncert na warszawskim Torwarze.

Zobacz też: Koncerty, które odbędą się w Warszawie w 2020 roku 

Tagi: Rock News Apocalyptica Muzyka