16.02.2015 12:04

Apocalyptica zachowała „Zimną krew”

„Cold Blood” to już drugi kawałek z nadchodzącej płyty fińskiej grupy – „Shadowmaker”. Posłuchajcie, jak Franky Perez sprawdził się w kolejnym utworze!

Apocalyptica zachowała „Zimną krew”
foto: Juha Arvid Helminen, apocalyptica.com

Apocalyptica nie zwalnia tempa. Muzycy postanowili zaangażować do zespołu nowego wokalistę – Franky’ego Pereza. W odświeżonym składzie zespół wyda album „Shadowmaker”, z którego pierwszy kawałek o tym samym tytule mogliście usłyszeć już w grudniu 2014 roku.

Nowy krążek ma ukazać się już 20 kwietnia 2015 roku. Posłuchajcie, jak brzmi jego kolejna cząstka!

Eicca Toppinen, lider grupy, wyznał, że pojawienie się Pereza w składzie było dużą zmianą dla zespołu.

"

Po raz pierwszy nie spędzaliśmy czasu w sali prób w Finlandii, ale przebywaliśmy w Nashville ze wszystkimi naszymi instrumentami. Franky i producent, Nick Raskulinecz, sprawili, że poczuliśmy się jak mali chłopcy podczas Świąt Bożego Narodzenia.... Jestem pewien, że będzie to jedna z najlepszych płyt naszego zespołu i nie możemy się doczekać, aż jej posłuchacie. "

Eicca Toppinen opowiedział, dlaczego na „Shadowmaker” pojawi się tylko jeden wokalista. Zespół jest znany bowiem ze współpracy z wieloma śpiewającymi artystami, którzy występują na jednym krążku.

"

Myślę, że to zupełnie nowy rodzaj płyty zespołu Apocalyptica, zwłaszcza dzięki temu, że mamy tylko jednego wokalistę na całym albumie. Myślę, że właśnie przez to całość jest bardziej solidna. Podjęliśmy decyzję, że na tej płycie nie będzie wokalistów występujących gościnnie. Musieliśmy znaleźć kogoś, kto zrobi z nami płytę i pojawi się na całej trasie koncertowej. (...) To był sposób na to, by ludzie zrozumieli nas jeszcze lepiej oraz by warunki pracy były dla nas jeszcze bardziej korzystne. "

Jeszcze w tym roku będziecie mieli możliwość posłuchania nowych numerów na żywo. Zespół zagra w Polsce dwa razy – 7 października 2015 roku pojawi się w Warszawie, a dzień później w Krakowie.

Tracklista:

 1. I-III-V- Seed Of Chaos
 2. Cold Blood
 3. Shadowmaker
 4. Slowburn
 5. Reign Of Fear (bonus track)
 6. Hole in My Soul
 7. House Of Chains
 8. Riot Lights
 9. Come Back Down (bonus track)
 10. Sea Song (You Waded Out)
 11. Till Death Do Us Part
 12. Dead Man's Eyes
Magda Słomka
Tagi: Rock News Apocalyptica