19.11.2015 10:32

Apocalyptica zagrała na żywo motyw z Angry Birds

Motyw z epizodu „On Finn Ice” skomponowany przez Apocalypticę na potrzeby gry Angry Birds Seasons został zagrany na żywo. Posłuchajcie, jak brzmi w takiej wersji.

Apocalyptica zagrała na żywo motyw z Angry Birds
foto: kadr z wideo / Angry Birds Wiki + Miszcz Pejnta

Fińskie trio smyczkowe wystąpiło podczas Midnight Game Music Concert w Helsinkach. Utwór z „Angry Birds Seasons: On Finn Ice” skomponowany przez Ariego Pulkkinena i zaaranżowany przez Apocalypticę został zagrany w towarzystwie orkiestry.

Zobaczcie wideo z tego występu:

Na tej samej imprezie został wykonany motyw z innej popularnej gry na urządzenia mobilne, Clash of Clans:

Obie produkcje to jedne z najpopularniejszych rozrywek, jakie może zapewnić smartfon i tablet. Gra Angry Birds ukazała się pierwotnie w grudniu 2009 roku na urządzenia z system iOS. Zręcznościowa produkcja o wkurzonych ptakach błyskawicznie zyskała ogromną popularność - do dziś wszystkie części serii zostały pobrane w sumie ponad 3 miliardy razy. W maju 2016 roku będzie miał premierę film „Angry Birds”.

Ostatnia płyta Apocalyptiki to „Shadowmaker” z kwietnia 2015 roku, na której znalazły się m.in. utwory „Cold Blood” i „House Of Chains”. To pierwszy album zespołu, na którym zaśpiewał tylko jeden wokalista: Franky Perez. Producentem materiału był Nick Raskulinecz znany ze współpracy z takimi artystami jak Ghost, Mastodon i Deftones.

Jak Wam się podoba ten utwór?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Apocalyptica