07.03.2020 10:40

Apocalyptica zaprezentowała nowy utwór z wokalistą zespołu Sabaton. Zobacz teledysk do "Live Or Die"

W sieci pojawił się teledysk do najnowszego utworu zespołu Apocalyptica, w którym gościnnie wystąpił Joakim Brodén - wokalista grupy Sabaton. Jak brzmi "Live Or Die"?

Apocalyptica
foto: PIOTR ZAJAC/REPORTER/East News

Dobre wieści dla fanów zespołów ApocalypticaSabaton. Obie grupy weszły we współpracę, powołując do życia utwór zatytułowany "Live Or Die". KAwałek doczekał się oficjalnego teledysku. 

Apocalyptica i Sabaton - posłuchaj utworu "Live Or Die"

Kwartet Apocalyptica od lat łączy heavy metal z muzyką poważną i chociaż zazwyczaj prezentuje utwory instrumentalne, czasami zdarzają się wyjątki od tej reguły. Jednym z nich jest najnowszy kawałek, w którym gościnnie zaśpiewał wokalista szwedzkiej grupy Sabaton - Joakim Brodén. Singiel został nagrany w Finlandii, a za jego produkcję odpowiadają muzycy Apocalyptiki i Martin Hansen ze Scorpions. 25 stycznia 2020 roku muzycy nakręcili w Berlinie klip do tej kompozycji, którego reżyserią zajął się Ville Juurikkala. Oto jak prezentuje się efekt ich wspólnej pracy. 

Co sądzisz o utworze "Live or Die"?

Utwór "Live Or Die" to nie pierwsza współpraca muzyków Apocalyptiki i Sabaton. W 2019 roku muzycy nagrali nową wersję utworu Sabatona pod tytułem "Angels Calling", a w 2020 zagrali wspólną trasę koncertową, która nie ominęła Polski.

Apocalyptica
Apocalyptica
Przeczytaj także Apocalyptica zagra na jednym z polskich festiwali

Apocalyptica odwiedzi Polskę w tym roku jeszcze dwa razy. Zespół będzie promował wydany w styczniu album "Cell-0" i wystąpi podczas wrocławskiego festiwalu 3-Majówka. Muzycy zagrają 1 maja 2020 roku na Pergoli w kompleksie Hali Stulecia w koncercie towarzyszącym biciu Gitarowego Rekordu Guinnessa 2020. Kolejną okazję do zobaczenia Apocalyptiki na żywo fani będą mieli 6 listopada 2020 roku w warszawskiej Progresji, gdzie pojawi się również zespół Epica.

Foto: kadr z teledysku do utworu "Ashes Of The Modern World"/ Apocalyptica
Foto: kadr z teledysku do utworu "Ashes Of The Modern World"/ Apocalyptica
Przeczytaj także Apocalyptica z nową płytą i utworem. Jak brzmi "Ashes Of The Modern World"?

Singiel "Live Or Die" jest dostępny jedynie w formie cyfrowej. Płyta "Cell-0" miała swoją premierę 10 stycznia 2020 roku. 

Sabaton
Sabaton
Przeczytaj także Utwór Sabatonu stał się hymnem polskiej szkoły mundurowej

Zobacz też: Sabaton nie ma lekko na przejściach granicznych, bo wozi ze sobą... czołg

Tagi: Rock News Apocalyptica Sabaton