Arcade Fire powraca z nowym singlem. To... 45-minutowy instrumental

15.04.2021 15:00
Arcade Fire powraca z nowym singlem. To... 45-minutowy instrumental Fot. Sakura / WENN.com/agestock/East News

Zespół Arcade Fire od listopada 2020 roku nie wydał żadnego nowego utworu. Teraz powrócili ze specjalnym 45-minutowym singlem. 

Arcade Fire podzielił się nowym kawałkiem

Zespół Arcade Fire podzielił się 45-minutową piosenką "Memories of the Age of Anxiety" - ta została napisana specjalnie na potrzeby aplikacji Headspace, która ma pomagać użytkownikom w medytacji lub zasypianiu (albo tym i tym naraz).

Polecamy

Tak jak wspomnieliśmy, instrumental powstał na potrzeby Headspace, które ma pomagać "we wszystkim od radzenia sobie ze stresem i atakami paniki, aż po problemy z zasypianiem i dbanie o skupienie oraz zdrowie psychiczne". Utwór "Memories of the Age of Anxiety" został dodany do playlisty "Focus" na Headspace - cała lista została przygotowana przez Johna Legenda.

Headspace opisało utwór w swoim oświadczeniu, jako "kawałek idealny do medytacji, który ma pomóc w skupieniu się i byciu zainspirowanym". Na razie utwór można tylko usłyszeć w aplikacji, aczkolwiek fragment trafił też na Instagram zespołu - możecie go usłyszeć poniżej:

Polecamy

"Memories of the Age of Anxiety" to pierwszy utwór Arcade Fire od listopada 2020 roku - wówczas zespół udostępnił singiel "Generation A". Panowie wystąpili w specjalnym programie telewizyjnym Stephena Colberta i o dziwo na razie oficjalnie nie udostępnili tego utworu publicznie.

Dyskografię Arcade Fire zamyka wydany w 2017 roku album "Everything Now". W październiku 2020 roku wokalista Win Butler zdradził w rozmowie z Rickiem Rubinem, że w trakcie pandemii zespół napisze "przynajmniej 2-3 albumy".  

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.