04.09.2015 08:53

Arcade Fire udostępnił pierwszy klip z „The Reflektor Tapes”

Kilkanaście dni przed premierą swojego filmu zespół postanowił pokazać fanom jego fragment. Czego można się spodziewać na seansie? 

Arcade Fire udostępnił pierwszy klip z „The Reflektor Tapes”
foto: kadr z wideo

W połowie lipca 2015 roku Arcade Fire ogłosił, że pracuje nad swoim pierwszym filmowym projektem. Dokument „The Reflektor Tapes” ma być połączeniem sztuki, muzyki oraz prywatnych wypowiedzi członków zespołu. Będzie opowiadał, jak powstawał ostatni album zespołu - „Reflektor” - wydany w 2013 roku.

Grupa postanowiła udostępnić wideo, na którym widać część nagranego materiału. 

We fragmencie filmu, poza członkami zespołu, można też zobaczyć Jamesa Murphy'ego, producenta muzycznego, współzałożyciela wytwórni DFA Records i autora projektu LCD Soundsystem, który był jednym z producentów albumu „Reflektor”. 

Część nagrań została zarejestrowana podczas trasy koncertowej promującej ostatni album grupy, czyli Reflektor Tour, która odbyła się w 2014 roku. Za reżyserię filmu odpowiada Kahlil Joseph, a film promowany jest przez utwór „Porno”. Produkcja ma trafić do kin w Stanach Zjednoczonych 23 września 2015 roku.

Członkowie zespołu przyznali, że są bardzo zadowoleni ze współpracy z Kahlilem Josephem.

"

Była część trasy „Reflektor Tour”, na której my, Arcade Fire, najbardziej w naszej dotychczasowej karierze zbliżyliśmy się do przedstawienia na scenie tego, co wymyślamy sobie w naszych głowach. Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi, że to Kahlil Joseph zajmował się tym dokumentem od samego początku. "

Wcześniej, w połowie sierpnia 2015 roku grupa opublikowała też oficjalny trailer filmu. 

Na razie nie wiadomo, czy dokument będzie można też zobaczyć w polskich kinach.

Arcade Fire - plakat

Czekacie na film o Arcade Fire?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News Arcade Fire