Architects ogłaszają sądny dzień w nowym utworze „Doomsday”

Maciej Koprowicz
12.09.2017 13:38
Architects ogłaszają sądny dzień w nowym utworze „Doomsday” Fot. kadr z wideo

Brytyjscy metalcore’owcy zaprezentowali nowy singiel i teledysk do piosenki „Doomsday”. Co więcej, ich szeregi oficjalnie zasilił nowy muzyk.

Grupa Architects to jedno z największych objawień ostatnich lat w gatunku metalcore. Zespół ze swoją muzyką na styku metalu, hardcore’a i indie zyskał uznanie zarówno ortodoksyjnych fanów ciężkiego grania, jak i bardziej mainstreamowych słuchaczy. Podopieczni kultowej punkowej wytwórni Epitaph Records zaprezentowali właśnie swój najnowszy singiel.

To pierwsza porcja premierowej muzyki w wykonaniu Sama Cartera i spółki od czasu ich poprzedniego albumu studyjnego, „All Our Gods Have Abandoned Us” z 2016 roku. Singiel „Doomsday” to samodzielne wydawnictwo i nie zapowiada na razie żadnej większej płyty. Posłuchajcie najnowszego kawałka Brytyjczyków i sprawdźcie zrealizowany do niego teledysk:

Nowy kawałek zainaugurował oficjalnie działalność Architektów w kwintecie. Status podstawowego członka zespołu uzyskał gitarzysta Josh Middleton. Muzyk równocześnie występuje w grupie Sylosis.

Niedawno Architects zyskali spory rozgłos, nie tylko za sprawą świetnej muzyki, ale też bezkompromisowej postawy na scenie. Wokalista Sam Carter podczas koncertu w ramach Lowlands Festival w Holandii 20 sierpnia 2017 roku przerwał występ, by zwrócić uwagę jednego z widzów, który złapał za piersi stojącą obok dziewczynę. Podobną postawą jak Sam wykazał się ostatnio także Brendan Ekstrom z Circa Survive, który również przerwał wykonywanie koncertu, aby wybawić z opresji molestowaną fankę.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.