26.09.2018 11:27

Arek Jakubik pokazał kontrowersyjny klip do singla „Niemost”

Zobaczcie, jak prezentuje się się teledysk do 3. singla „Niemost” z albumu „Szatan na Kabatach”.

Arek Jakubik z klipem do Niemost
foto: kadr z wideo

Arek Jakubik wydał solową płytę „Szatan na Kabatach” 20 kwietnia 2018. Przy albumie Jakubik ewidentnie odwołuje się do swoich idoli z lat 80.:  Joy Division, Krafwerk czy Bauhaus. Do tego wszystkiego jak zawsze pojawiły się gorzkie, inteligentne, ironiczno-sarkastyczne teksty piosenek o miłości, śmierci i samotności, wymieszane z celnymi obserwacjami współczesnej rzeczywistości.

Arek Jakubik z teledyskiem „Niemost”

Dotychczas opublikowano klipy do utworów „Dziś W Internecie” oraz „Szatan na Kabatach”. Utwór „Niemost” stał się trzecim singlem z tej płyty, do którego powstał teledysk. Za reżyserię klipu odpowiadają Oskar Marciniuk oraz Marcin Kurowski.

Tym razem Arek Jakubik wcielił się w patologa i badał ciało mężczyzny, który wyśpiewywał słowa piosenki.

Arek Jakubik w filmie „Kler”

Muzyk miał ostatnio mocno napięty grafik ze względu na film „Kler” Wojciecha Smarzowskiego. Arkadiusz Jakubik zagrał księdza Kukułę, który pomimo swojej żarliwej wiary, z dnia na dzień coraz mniej ufa otaczającym go parafianom. Jego bohater przechodzi największą przemianę, z czym Jakubik radzi sobie znakomicie.

Film „Kler” podczas 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zdobył 3 statuetki: nagrodę publiczności, nagrodę za scenografię i nagrodę specjalną za poruszenie istotnego społecznie tematu.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Dr Misio