13.08.2018 10:10

Aretha Franklin jest umierająca. Słynna wokalistka cierpi na śmiertelną chorobę

„Pierwsza Dama Soulu” jest śmiertelnie chora – informują amerykańskie media. Jedna z najwybitniejszych wokalistek w historii muzyki spędzi ostatnie dni w otoczeniu rodziny.

Aretha Franklin jest umierająca. Słynna wokalistka cierpi na śmiertelną chorobę
foto: Dennis Van Tine/LFI/Photoshot/REPORTER/EAST NEWS

Informację o krytycznym stanie Arethy Franklin ujawnił dziennikarz portalu Showbiz411.com, Roger Friedman. Napisał, że 76-letnia artystka jest „śmiertelnie chora” i przebywa obecnie w swoim domu w Detroit, w otoczeniu najbliższych.

W informacji opublikowanej przez Friedmana czytamy:

"

Aretha jest otoczona rodziną i bliskimi ludźmi. Będą za nią tęsknić jako za matką, siostrą, przyjaciółką, kuzynką. Ale jej dziedzictwo jest ogromne. Nie chodzi tylko o to, że „Rolling Stone” nazwał ją wokalistką numer jeden wszech czasów, albo że jest Królową Soulu. Niech żyje Królowa. "

Aretha Franklin chora na raka

W 2010 u Franklin zdiagnozowano nowotwór. Wokalistka przez kilka lat walczyła z chorobą. W tym czasie dawała nawet koncerty – ostatni raz wystąpiła 2 listopada 2017 na koncercie dla fundacji na rzecz chorych na AIDS Eltona Johna w Nowym Jorku.

Aretha Franklin - królowa soulu

Aretha Louise Franklin urodziła się w 1942 w Memphis. Wykonuje muzykę soul, jazz, r&b i gospel. Obdarzona charakterystycznym głosem (mezzosopran), uznawana jest za jedną z najwybitniejszych wokalistek w historii muzyki popularnej. Do najsłynniejszych utworów w jej repertuarze należą „Respect”, „I Say A Little Prayer”, „Think”, „(You Make Me Feel Like) A Natural Woman” i „Chain Of Fools”. Franklin występowała również w filmach, m.in. „Blues Brothers” (1980).

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Aretha Franklin