16.08.2018 16:12

Aretha Franklin nie żyje. Artystka zmarła w wieku 76 lat w otoczeniu rodziny

Wokalistka zmarła 16 sierpnia 2018, wśród bliskich i przyjaciół.

Aretha Franklin nie żyje
foto: Molly Riley / East News

Informacje o tym, że umierająca Aretha Franklin trafiła do szpitala pojawiły się 13 sierpnia 2018. Jak podał serwis Showbiz 411, powołując się na rodzinę piosenkarki, stan wokalistki pogorszył się. Jej bliscy poprosili wszystkich fanów o modlitwę.

16 sierpnia 2018 koło godziny 16:00 polskiego czasu pojawiła się wiadomość, że wokalistka zmarła w otoczeniu rodziny, po tym jak została przewieziona do szpitala.

Aretha Franklin - nie żyje Królowa Soulu

Aretha Louise Franklin urodziła się w 1942 w Memphis. Za sprawą swojego charakterystycznego głosu (mezzosopranu), uznawana jest za jedną z najwybitniejszych wokalistek w historii muzyki popularnej. Swoją karierę artystyczną poświęciła muzyce soul, jazz, r&b oraz gospel, a do najsłynniejszych utworów w jej repertuarze należą „Respect”, „I Say A Little Prayer”, „Think”, „(You Make Me Feel Like) A Natural Woman” i „Chain Of Fools”. Franklin występowała również w filmach, m.in. „Blues Brothers” (1980).

Artystka sprzedała ponad 75 milionów płyt na całym świecie, a w 1987 roku jako pierwsza kobieta została przyjęta do Rock and Roll Hall of Fame.

Aretha Franklin śmiertelnie chora na raka

W 2010 roku u artystki zdiagnozowano nowotwór, prawdopodobnie trzustki. Wokalistka przez kilka lat walczyła z chorobą, nie rezygnując z kariery muzycznej. W tym czasie dawała także koncerty – ostatni raz wystąpiła 2 listopada 2017 podczas koncertu dla fundacji na rzecz chorych na AIDS Eltona Johna w Nowym Jorku. W poprzednich latach artystka zmagała się także z problemem alkoholizmu i otyłością.

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News Aretha Franklin