Arkadiusz Jakubik zrealizuje film o Robercie Brylewskim z Brygady Kryzys
20.10.2020 10:53
Arkadiusz Jakubik zrealizuje film o Robercie Brylewskim z Brygady Kryzys Fot. STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

Arkadiusz Jakubik rozpoczął prace nad scenariuszem do filmu o Robercie Brylewskim. Lider Brygady Kryzys zmarł w 2018 roku.

Aktor i muzyk Arkadiusz Jakubik rozpoczął realizację swojego marzenia. Postanowił stworzyć film na temat zmarłego w 2018 roku muzyka, lidera Brygady Kryzys, Roberta Brylewskiego. Na jakim etapie są prace?

Film o Robercie Brylewskim zrealizuje Arkadiusz Jakubik

Robert Brylewski zmarł 3 czerwca 2018 roku w Warszawie w wieku 57 lat. Muzyk znany z Brygady Kryzys, Armii czy Izraela został dotkliwie pobity na początku 2018 roku. W wyniku napaści został poddany skomplikowanemu leczeniu szpitalnemu. Wymagał operacji, a potem zapadł w śpiączkę, z której się już nie obudził. Zmarł w wyniku problemów z krążeniem i zatrzymania akcji serca.

Arkadiusz Jakubik tworzy film o Robercie Brylewskim z Brygady Kryzys

Artysta jest bardzo ważną postacią w historii muzyki rockowej. Arkadiusz Jakubik znany głównie z kariery aktorskiej oraz muzycznej w zespole Dr Misio, postanowił zrealizować kolejny projekt. Aktor podejmie się stworzenia filmu o życiu Brylewskiego.

Przeczytaj także

Jak opowiedział w rozmowie z PAP Life:

Mam wyrazisty, oryginalny pomysł na fabułę o Robercie, a mało któremu artyście w tym kraju film fabularny tak bardzo się należy. To była ikona muzyki, a do tego wspaniały, ciekawy, skomplikowany człowiek. Pracuję teraz nad treatmentem - streszczeniem scenariusza.

Jakubik wyznał, że znał Brylewskiego i spotykał muzyka w przeróżnych okolicznościach:

Było takie metaforyczne spotkanie, kiedy graliśmy z Olafem Deriglasoffem w klubie Chwila Da w Warszawie koncert promujący płytę '40 przebojów' naszego egzotycznego duetu Jakubik & Deriglasoff. Był na nim właśnie Robert, któremu ten awangardowy materiał bardzo się podobał. Przyszedł do nas i pogratulował. Od słowa do słowa stanęło na tym, że byłaby szansa, żeby dołączył do nas na gitarze. Pozostawało tylko umówić próby, kolejne terminy koncertów. To było moje największe marzenie - żeby stanąć na muzycznej scenie z kimś takim jak 'Brylu'. Niestety to się nie udało. Dlatego tym bardziej chcę napisać scenariusz filmu o Robercie i zagrać w mojej głowie taki emocjonalny koncert z Robertem.

Aktor już od początku swoich prac nad filmem spotkał się z trudnościami. 11 października zmarł Paweł "Kelner" Rozwadowski. Jak podkreśla Jakubik, była to jedna z najważniejszych osób, z którą twórca umówił się na długa rozmowę o Brylewskim. Co prawda panom udało się chwilę porozmawiać za pośrednictwem Skype'a, jednak aktor nie zdążył zapytać o wszystko, a do spotkania w cztery oczy nie doszło.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.