16.02.2017 13:07

Arnold Schwarzenegger zaorał Nickelback na Twitterze

Były gubernator stanu Kalifornia wdał się w zabawną przepychankę słowną z kanadyjską grupą. Zobaczcie, o co poszło.

Arnold Schwarzenegger zaorał Nickelback na Twitterze
foto: VIPix / Splash News / East News + materiały prasowe + Bóg Pejnta

Żarty z Nickelback... O rany, ile razy już to przerabialiśmy. A wydawało się, że wszystko już zmierza w dobrym kierunku. Po tym, jak do memowego konwoju dołączył sam Mark Zuckerberg, Chad Kroeger i spółka zapowiedzieli nową płytę, opublikowali naprawdę niezły singiel i wyglądało na to, że moda na ich wyśmiewanie przynajmniej chwilowo opadnie.

Tak się wydawało przynajmniej do czasu, aż głos zabrał dawny Terminator, major Dutch z „Predatora”, sam Arnold Schwarzenegger. Były gubernator stanu Kalifornia zatweetował pozornie na zupełnie niezwiązany z grupą temat. Motywem przewodnim jego wypowiedzi był gerrymandering - manipulowanie granicami okręgów wyborczych. Zjawisko, o którym głośno ostatnimi czasy również w Polsce ze względu na zapowiadane przez PiS zmiany ustroju Warszawy.

Kłopot w tym, że aktor użył komicznej analogii do... opryszczki i Nickelback.

"

Kiedy Kongres jest mniej popularny niż opryszczka i Nickelback, jakim cudem 97% z nich zostaje ponownie wybranych? Gerrymandering jak nic. "

Na odpowiedź kanadyjskiego zespołu nie trzeba było długo czekać...

"

Z tej strony oddani fani. Dodaj wskaźnik aprobaty dla tego: „Batman & Robin”. Prosimy, odpuść nas sobie w kolejnych przypływach mądrości. Serdecznie dziękujemy, herr gubernatorze. "

Jakby nie patrzeć, Chad Kroeger i spółka zareagowali całkiem celną ripostą. Fani Batmana do dziś budzą się w nocy z krzykiem, przypominając sobie abominację w reżyserii Joela Schumachera, gdzie popularny Arnie wcielił się w postać Mr. Freeze'a. Schwarzenegger jednak nie odpuścił i pokazał, że sam ma dystans do tej nietrafionej roli.

"

To dopiero... zimne podejście. Mam nadzieję, chłopaki, że przynajmniej zgadzamy się w kwestii tego, że gerrymandering trzeba zamrozić. Dzięki za odpowiedź. "

Tym razem muzycy Nickelback sami byli pod wrażeniem riposty Schwarzeneggera i oddali mu szacunek (co prawda tylko hasztagiem, ale zawsze). Może więcej takich akcji nauczyłoby ich samych podejścia z większym dystansem do takich sytuacji?

arnold

A Wy jak oceniacie reakcję Arnolda Schwarzeneggera?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Nickelback