TOP10 - Muzycy z największą ilością sprzedanych płyt

Natalia Nowecka
17.01.2019 14:31
FOTO: Pixabay|undefined

Międzynarodowa sława, miliony fanów na całym świecie oraz milionowe wyniki w ilości sprzedanych płyt. Którzy muzycy sprzedali ich najwięcej? Sprawdźcie!

Ikony popkultury, legendy muzyki, najsławniejsi ludzie na świecie. Ich utwory zna absolutnie każdy. Którzy artyści muzyczni sprzedali największą ilość płyt? Przygotowaliśmy dla was zestawienie pierwszej dziesiątki, które znajdziecie poniżej.

Ostrzegamy, wyniki mogą was nieco zaskoczyć.

TOP10 muzyków, którzy sprzedali najwięcej płyt:

10. The Rolling Stones – 99,1 mln sprzedanych płyt

Na pozycji dziesiątej plasuje się jeden z najsłynniejszych brytyjskich zespołów rockowych, założony w 1962 roku i lansowany jako konkurencja dla Beatelsów. Stonesi oficjalnie sprzedali łącznie ok. 99,1 mln płyt. W lipcu 2018 muzycy dali koncert na Stadionie Narodowym w Warszawie, który był najbardziej wpływowym koncertem stadionowym minionego roku w naszym kraju.

The Rolling Stones Blue and lonesome

9. AC/DC – 115 mln sprzedanych płyt

Miejsce dziesiąte zajmuje zespół AC/DC, uznawany m.in. za pioniera muzyki hardrockowej. Oficjalnie sprzedali 115 mln płyt, jednakże w rzeczywistości wynik ten jest oczywiście znacznie większy.

AC/DC Album

8. Billy Joel – 118 mln sprzedanych płyt

Artysta należący do czołówki najlepiej zarabiających muzyków wszechczasów, w 1999 roku wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. Jego oficjalny wynik to 118 mln sprzedanych płyt.

Billy Joel 52nd street

7. Pink Floyd – 120,3 mln sprzedanych płyt

Miejsce siódme należy do angielskiego zespołu będącego inspiracją dla wielu współczesnych artystów. Pink Floyd od początków swojej działalności w 1965 roku sprzedał w przybliżeniu ok. 120,3 mln płyt.

Pink Floyd Dark side of the moon

6. Queen – 133,8 mln sprzedanych płyt

Istna legenda, dlatego wielu może dziwić stosunkowo dalekie miejsce w rankingu. Osławiony zespół Queen z Freddiem Mercurym na czele, w oficjalnej sprzedaży osiągnął liczbę 133,8 mln sprzedanych egzemplarzy, jednak realny wynik jest z całą pewnością znacznie wyższy. Dodatkowo, w 2018 powstał głośny film opowiadający historię zespołu z Ramim Malekiem w roli Freddiego.

Queen Bohemian Rhapsody

5. Led Zeppelin – 140 mln sprzedanych płyt

Legendarna grupa rockowa, uważana za jedną z najważniejszych w historii swojego gatunku. Ich wynik to 140 mln egzemplarzy w oficjalnej sprzedaży.

Led Zeppelin

4. Eagles – 149,5 mln sprzedanych płyt

Miejsce czwarte to powstały w latach siedemdziesiątych w Kalifornii zespół, należący dziś do legend amerykańskiego rocka. Ma na koncie 149,5 mln sprzedanych płyt.

Eagles

3. Elton John – 183,5 mln sprzedanych płyt

Podium otwiera uznawany za jednego z największych muzyków wszechczasów – Elton John, z wynikiem 183,5 mln w oficjalnej sprzedaży (w rzeczywistości liczba ta to ponad 300 mln).

Elton John

2. Elvis Presley – 224,5 mln sprzedanych płyt

Miejsce drugie zajmuje jedna z największych ikon popkultury XX wieku. Elvis Preasley ma na koncie 90 złotych, 52 platynowe oraz 25 multiplatynowych płyt, co czyni go najbardziej utytułowanym artystą wszechczasów. W oficjalnej sprzedaży osiągnął wynik 224,5 mln sprzedanych albumów, jednakże rzeczywista liczba przekracza 600 mln. Elvis również nawet po śmierci „zarabia” niemałe pieniądze, zajął bowiem drugie miejsce w rankingu Najlepiej Zarabiających Zmarłych Celebrytów 2018 roku z wynikiem 40 mln dolarów.

Elvis Presley

1. The Beatles – 272 mln sprzedanych płyt

Zwycięzca może być tylko jeden i jest nim rzecz jasna zespół The Beatles. Istna legenda muzyki, Wielka Czwórka z Liverpoolu. Jego członkowie - John Lennon, Paul McCartney, George Harrison i Ringo Starr – znaleźli się w zestawieniu Najważniejszych Ludzi XX wieku. Mają na koncie 48 złotych, 42 platynowe oraz 26 multiplatynowych płyt.

The Beatles
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.